Do It Yourself


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Do It Yourself
Do It Yourself
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Φιλοσοφία και δεοντολογία

5 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Νοε 30, 2021 9:28 am

ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΣ


υπάρχει ο εμβολιαστής και ο εμβολιαζομενος,, ο εμβολιαστής εχει τυπικά πάντα μια ιατρική ιδιότητα 
ενω ο εμβολιαζομενος εχει πάντα την ιδιότητα του υποκείμενου που δεχεται το εμβολιο.


Έτσι νομικά ο εμβολιαζομενος αν αναφερόμαστε σε Άνθρωπο δέχεται να εμβολιαστεί για τον Α ή Β λόγο,, προσθετωντας 
οτι ο εμβολιασμός δεν είναι υποχρεωτική πράξη, ετσι δεν μπορεί 
ας πούμε ενας υγειονομικός υπάλληλος που βρίσκεται,, σε αναστολή εργασίας να παραπονεθεί για εκβιασμό,, διότι ο εργοδότης του 
δεν τον απόλυσε,, τον έθεσε σε αναστολή εως ότου περάσει η πανδημεια,, 
ΑΝ ΤΟΝ ΑΠΕΛΥΕ θα ήταν τοτε εκβιασμός,,


Το ίδιο ισχύει και στον ιδιωτικό τομέα,,, η νομοθεσία επιτρέπει την απόλυση σε περίπτωση που ο εργαζόμενος 
με τις πράξεις του προκαλεί οικονομικές ζημιές στον εργοδότη,,
δηλ, αν ενας 
εργαζόμενος κυκλοφορεί ανάμεσα στους πελάτες άπλυτος και να βρωμάει και να ζέχνει με αποτέλεσμα οι πελάτες να 
φεύγουν λόγο μπόχας δεν έχει δικαίωμα ο εργοδότης να τον διώξει χωρίς αποζημίωση ?? 
το ίδιο και με τον ανεμβολίαστο,,
 αν οι εμβολιασμενοι πελάτες 
φοβούνται τον ανεμβολίαστο,,,[εδω  Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 37545706 με την ανοσία των εμβολιασμενων] και φεύγουν δεν 
έχει δικαίωμα ο εργοδότης να προστατεύσει τα κέρδη του απο τους χαμένους πελάτες ??


το να θεωρεί βέβαια ο νομοθέτης εναν ανεμβολίαστο ισο με έναν βρομιάρη είναι άλλη ιστορία... Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 103431122


Εφόσον αναλύσαμε το υποκείμενο που λέγεται εμβολιαζομενος πάμε τώρα στον ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗ,,που 
πως είπαμε 
προκειτε ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟ και πάντα με ΙΑΤΡΙΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ 
άρα και ενας αντιΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗΣ  προκύπτει οτι προκειτε για ΑΝΘΡΩΠΟ με ΙΑΤΡΙΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ  που 
αρνηται να εμβολιάσει τα υποκείμενα με ενα ή περισσότερα σκευάσματα


Εγω σαν υποκείμενο δεν δικαιούμαι να παρω γνωματεύσεις και απο αυτούς που ειναι υπέρ και αυτούς που είναι κατά ??


Έχει επεξεργασθεί από τον/την -nikos- στις Τετ Ιαν 19, 2022 9:36 am, 3 φορές συνολικά

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Δεκ 01, 2021 5:51 pm

ποιος είναι αυτός που μπαίνει ανάμεσα μας ??

ποιος είναι αυτός που λέει δικά του τα δικά μας ??

ποιος είναι αυτός που λέει παιδιά του τα παιδιά μας ??

πεστου αγάπη μου να παει να γαμηθεί.....


_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Δεκ 04, 2021 9:53 am

Θάνατος

Ο Πολυκράτης δολοφονήθηκε το 522 π.Χ. πέφτοντας στην παγίδα του σατράπη των Σάρδεων, Οροίτη. 
Αυτός μισούσε τον Πολυκράτη είτε γιατί είχε αποτύχει να κατακτήσει τη Σάμο είτε γιατί ο Πολυκράτης είχε περιφρονήσει έναν Πέρση πρέσβη.

 Γνωρίζοντας την απληστία του Πολυκράτη, του διαμήνυσε ότι η περιουσία του κινδύνευε από τον βασιλιά της Περσίας και τον κάλεσε για να τον βοηθήσει υποτίθεται στη φυγάδευση του θησαυρού του, υποσχόμενος στον Πολυκράτη τη μισή. 
Ο Πολυκράτης, παρά τις συμβουλές των φίλων του καθώς και την προφητεία της κόρης του (ο Ηρόδοτος αναφέρει ότι το κορίτσι είχε δει ένα άσχημο όνειρο που σήμαινε ότι ο πατέρας του θα πεθάνει), πήγε στις Σάρδεις. Εκεί ο Οροίτης τον συνέλαβε και έβαλε να τον γδάρουν ζωντανό και έπειτα να τον σταυρώσουν.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Κυρ Δεκ 05, 2021 8:57 am

Ο καλύτερος τρόπος να 
αντιμετωπισετε τις προκλήσεις των ημερών 
είναι 
να επισκευτητε την ιστοσελίδα = https://www.gnomikologikon.gr/ancient-greek-quotes.php?page=10

εκει θα διαβάσετε Γνωμικά αρχαίων Ελλήνων τα 
οποία θα σας συμβουλέψουν επαρκώς πως πρέπει να σκευθεστε και να πραττετε.

οι Αρχαίοι αντιμετοπιζαν τις ίδιες προκλήσεις με τους σημερινούς,,,


ένα παράδειγμα = 

Οία η πρόθεσίς εστιν αδικείν, παρ᾿ αυτοίς ουδέ δικαία απολογία ισχύει.
Όταν έχουν την πρόθεση να σε αδικήσουν, κανένα σωστό επιχείρημα δεν θα σε γλυτώσει.
Αίσωπος, 620-560 π.Χ.,

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Δευ Δεκ 06, 2021 8:10 pm

Οδύσσεια, ραψωδία λ`: Κάλλιο αγρότης δουλευτής παρά στον Άδη αφέντης

Το πλοίο ετοιμάσαμε κουπιά, πανιά, κατάρτια πήραμε και τα ζωντανά που έφερε η Κίρκη, και τα πανιά ανοίξαμε με δάκρυα στα μάτια. 

Η Κίρκη πρόσταξε άνεμος, ούριος να μας σπρώχνει, και να φουσκώνει τα πανιά για γρήγορο ταξίδι. 

Το πλοίο μας το όμορφο αρμένιζε όλη μέρα, με φουσκωμένα τα πανιά στα κύματα πετούσε. 

Στο τέλειωμα των θαλασσών στην άκρια του κόσμου στον σεβαστό Ωκεανό φτάσαμε αργά το βράδυ σε τόπο μαυροσκότεινο στη γη των Κιμμερίων.


Σ` αυτή τη χώρα την ψυχρή ο ήλιος δε διαβαίνει γι` αυτό είν` όλα σκοτεινά και μοιάζουνε θλιμμένα. 

Φτάσαμε και περάσαμε τ` Ωκεανού το ρέμα, στη άκρη- άκρη, στ` όριο πάνω και κάτω κόσμου.  Στον τόπο πια βρεθήκαμε που `χε υποδείξει η Κίρκη. 

Με το αλύγιστο σπαθί, τον πιο πιστό μου φίλο, σκάβω στο χώμα που πατώ, για τη θυσία λάκκο.

Με τις Χοές ξεκίνησα της Γαίας της μητέρας και τις πολλές θεότητες που μέσα της κρατάει και οι θνητοί τις σέβονται και χθόνιες τις λένε.


 Η Γη έχει στα σπλάχνα της όλους τους πεθαμένους που χαίρονται με τις χοές των ζωντανών ανθρώπων. 
Μέλι και γάλα πρόσφερα γλυκό κρασί και ύδωρ και με αλεύρι ράντισα τον λάκκο γύρω- γύρω. 


Πολλά ταξίματα έκανα, εκεί στο λάκκο πάνω. 
Έταξα κι υποσχέθηκα σαν φτάσω στην Ιθάκη, θυσίες να προσφέρω εγώ σ` όλους τους αθανάτους, τους παντοδύναμους θεούς που κυβερνούν τον κόσμο.


Σαν τέλειωσα με τις ευχές και τα ταξίματα μου, πήρα τα` αρνιά που μου `δωσε η μάγισσα η Κίρκη και μες στο λάκκο τα σφαξα. 



Το αίμα τρέχει ποταμός, το σκάμμα το γεμίζει, κι αμέσως το κατάλαβαν από τον κάτω κόσμο κι ο τόπος γέμισε ψυχές που άναρθρα αλαλάζουν. 

Τρόμος και φόβος με πιασε με τις στριγκές φωνές τους, δικαίωση γυρεύανε οι αδικοχαμένοι. 


Πρόσταξα τους συντρόφους μου να γδάρουν τα σφαγμένα, θυσία να προσφέρουμε στους δυο θεούς του Άδη. 


Στον Πλούτωνα που κυβερνά όλον τον κάτω κόσμο και στην πανέμορφη θεά την Κόρη Περσεφόνη που ο Πλούτωνας την έκλεψε απ` τον απάνω κόσμο. 
Πρώτα η ψυχή του Ελπήνορα έφτασε του συντρόφου, που άκλαυτος και άθαφτος βρισκόταν πεθαμένος στης Κίρκης τα ανάκτορα εις το νησί της Αίας.

Η πονεμένη του ψυχή δεν βρήκε ησυχία γιατί κειτόταν άθαφτος στης Κίρκης το παλάτι. 
Απ` την ταράτσα έπεσε τύφλα απ` το μεθύσι κι εκεί στον τόπο έμεινε. 
Εμείς με βία τρέχαμε, μας πλάκωνε η ανάγκη, να φύγουμε απ` το νησί της Κίρκης επιτέλους και τον καλό μας σύντροφο ξεχάσαμε στην Αία.
Τώρα λυπητερά η ψυχή του άτυχου συντρόφου με σπαραγμό μου ζήτησε να πράξω αυτά που πρέπει, αυτά που κάνουν στους νεκρούς που παν στον κάτω κόσμο. 

Εγώ του υποσχέθηκα όσα ζητά η ψυχή του να πράξω για τη μνήμη του όλοι να τον θυμούνται. 
Αντίκλεια τη λέγανε τη λατρευτή μου μάνα που ζούσε όταν έφυγα στην Τροία για να πάω. 
Και να την τώρα εδώ μπροστά ήλθε να μ` ανταμώσει. 
Την είδα εγώ και δάκρυσα, και μάτωσε η καρδιά μου, όμως δεν της επέτρεψα το αίμα να ζυγώσει, όσο πολύ κι αν ήθελα να `ρθει ν` αγκαλιαστούμε. 
Έπρεπε πρώτα να ιδώ τον μάντη Τειρεσία κατά πως μου `πε η θεά η μάγισσα η Κίρκη. 


Έφτασε αμέσως η ψυχή του μάντη Τειρεσία που κράταγε χρυσό ραβδί της δύναμης του σκήπτρο.
–Γιε του Λαέρτη θεϊκέ, πολύτροπε Οδυσσέα, τι θες εδώ στους σκοτεινούς κι ανήλιαγους μας τόπους; 
Βάλε στη θήκη το σπαθί να πιω λιγάκι αίμα από το λάκκο που άνοιξες τα ζώα για να σφάξεις. 
Αφού το αίμα εγώ θα πιω ρώτα με ότι θέλεις και εγώ από σένα τίποτα δεν πρόκειται να κρύψω. 
Τους δρόμους τους θαλασσινούς όλους θα σου τους δείξω να φτάσεις με ασφάλεια στην όμορφη Ιθάκη.
 Μάθε Οδυσσέα πως ποτέ ο Σείστης Ποσειδώνας δεν θα ξεχάσει πως εσύ ετύφλωσες το γιο του τον Κύκλωπα Πολύφημο, τον δόλιο ανθρωποφάγο.
 Βάσανα θα περάσετε απ` την οργή την θεία, όμως θα το αξιωθείς να φτάσεις στην Ιθάκη. 
Στην άκρη εδώ που έφτασες άλλο να πας δεν έχει γι` αυτό ξεκίνα από εδώ το ποθητό ταξίδι που θα σε φέρει εκεί που θες στη λατρευτή Ιθάκη. 
Σαν φτάσετε στο όμορφο νησί της Θρινακίας, με τους χρωματιστούς γιαλούς, τα ρόδινα ακρογιάλια θα δείτε πρόβατα πολλά, καλοθρεμμένα βόδια να βόσκουνε αφύλακτα στου Ήλιου τα λιβάδια. 
Τα ζώα μην πειράξετε ανήκουνε στον Ήλιο που παντεπόπτης βρίσκεται σ` όλα της γης τα πλάτη.
Ότι στον κόσμο κι αν συμβεί ο Ήλιος το γνωρίζει γιατί δε μένει τίποτα κρυφό από τον Ήλιο. 

Μη σας τυφλώσει η πείνα σας και σφάξετε τα ζώα γιατί πολλά θα πάθετε πριν πάτε στην πατρίδα. 
Τα ζώα αν πειράξετε προβλέπω τον χαμό σας και μόνο εσύ παντέρημος γυμνός και λαβωμένος θα ξεβραστείς σ` ένα νησί και θα επιβιώσεις. Και από το νησί αυτό μ` ένα δικό τους πλοίο στο Θιάκι θα σε στείλουνε. 


Πολλά τα βάσανα κι εκεί στην ιδική σου Ιθάκη αφού μνηστήρες άδικοι, κακοί και δολοπλόκοι τα πλούτη σου ξοδεύουνε και την πιστή κυρά σου την Πηνελόπη την καλή ζητάνε αυτοί για γάμο. 
Είναι γραφτό εσύ αυτούς όλους να τους ξεκάμεις. 

Αφού τελειώσεις με αυτούς τους αναιδείς μνηστήρες πάρε στον ώμο ένα κουπί κι όλους τους τόπους γύρνα μέχρι να φτάσεις σε λαούς που θάλασσα δεν έχουν. 

Όταν θα σε ρωτήσουνε τι είναι αυτό το ξύλο εκεί να μπήξεις το κουπί κι εκεί στην ίδια θέση στον Ποσειδώνα πρόσφερε χωρίς φειδώ θυσίες. 
Αφού τελειώσεις με αυτά γύρισε στην Ιθάκη. 
Πάλι θυσίες πρόσφερε σ` όλους τους αθανάτους τους παντοδύναμους θεούς που όλα τα γνωρίζουν. 
Μετά απ` αυτά ω! θεϊκέ ατρόμητε Οδυσσέα θα ζήσεις ήσυχη ζωή στην όμορφη Ιθάκη με φίλους κι οικογένεια μέχρι να σωγεράσεις.


Αυτά εκμυστηρεύτηκε σε μένα ο Τειρεσίας εκεί στο λάκκο που `χυσα το αίμα των προβάτων.

 Έπειτα ήρθε η μάνα μου κι αφού το αίμα ήπιε φωνή απέκτησε ξανά και μου `πε δακρυσμένη: 


Γιε μου, Οδυσσέα μου καλέ καμάρι της ζωής μου τι σε πιασε και άφησες των ζωντανών τον κόσμο που τον φωτίζει ο λαμπρός ο ζωοδότης ήλιος κι ήλθες εδώ στο έρεβος στη σκοτεινιά του Άδη;


-Μάνα ανάγκη με φερε στου Άδη τα σκοτάδια και όπως ξέρεις ανίκητη ειν` η στυγνή ανάγκη.
 Η Κίρκη με συμβούλεψε να `ρθω εδώ στον Άδη και να ρωτήσω τον σοφό τον μάντη Τειρεσία πως θα μπορέσω απρόσκοπτα να φτάσω στην Ιθάκη. 


Ρώτησα τη μητέρα μου για τον δικό μου κύρη που σύζυγος της ήτανε ο θαυμαστός Λαέρτης, για το παιδί μου ρώτησα που μόνο μεγαλώνει, χωρίς φροντίδα πατρική, τη μάνα ακόμα ρώτησα για την καλή κυρά μου την Πηνελόπη που πολύ την έχω πεθυμήσει. 
Για όλα μου απάντησε η σεβαστή μου μάνα με λόγο ολοζώντανο κι ας είναι πεθαμένη.
-Μάνα εσύ πως πέθανες και ήσουν τόσο νέα, αρρώστησες εσύ βαριά και έχασες τη ζωή σου ή με τα βέλη η Άρτεμις σε έστειλε στον Άδη;
-Γιέ μου εμένα μ` έφαγε η έγνοια η δική σου, η μαύρη στενοχώρια μου που ήσουν μακριά μου, και που δεν είχα νέα σου αυτά τα μαύρα χρόνια. 



Μου λειψες Οδυσσέα μου, μαράζωσε η καρδιά μου, στερήθηκα τις γνώσεις σου και το χαμόγελο σου, την καθαρή σου την καρδιά και τη σοφή σου γνώμη.
Μες στην καρδιά μου και στο νου φούντωνε η λαχτάρα να αγκαλιάσω εγώ σφικτά τη σεβαστή μου μάνα. 

    Όρμησα τότε τρεις φορές να την σφιχταγκαλιάσω και τρεις φορές μου ξέφευγε σαν όνειρο σαν ίσκιος. 
Μαύρισε η έρημη καρδιά κι αμέσως τη ρωτάω: 
Μάνα μου και μητέρα μου, ολό γλυκιά μου μάνα, γιατί μανούλα μου καλή στα χέρια δε σε νιώθω και χάνεσαι και δε μπορώ σφικτά να σ` αγκαλιάσω; Είδωλο είσαι, αερικό ή μια σκιά ονείρου; 
Έλα μητέρα μου καλή και σεβαστή μου μάνα, έλα στην άδεια μου αγκαλιά να νιώσω την αγάπη, να νιώσω και τη ζεστασιά της μητρικής σου αγκάλης και θρήνο να αρχίσουμε για τα πολλά μας πάθη.


-Γιε μου αγαπημένε μου, μονάκριβε Οδυσσέα αυτή είναί καμάρι μου η μοίρα των ανθρώπων. Σαν θα τους εύρη ο θάνατος χάνουν την ύλη πούχουν γιατί η ψυχή είν` άυλη και τόπο αυτή δεν πιάνει.



Αυτά τα λόγια είπαμε με την καλή μου μάνα, που ο άμοιρος δε μπόρεσα να την σφιχταγκαλιάσω. 


Σαν έφυγε η μάνα μου έστειλε η Περσεφόνη πολλές γυναίκες διάσημες στον κόσμο ξακουσμένες. 
Εδώ στο λάκκο φτάσανε που τέλεσα θυσία ζητήσανε το μελανό το αίμα να γευτούνε για να μιλήσουνε κι αυτές για τη ζωή που είχαν. 
Με τη σειρά ερχότανε μόνη η κάθε μία και μου έλεγε το όνομα, το γένος και τον τόπο και ότι άλλο νόμιζε για τη μικρή ζωή της. 
Πρώτη απ` όλες έφτασε του Σαλμωνέα η κόρη η ομορφότατη Τηρώ που η τόση ομορφιά της τον Ποσειδώνα πλάνεψε και πλάγιασε μαζί της.
 Δίδυμους κούρους γέννησε η Τηρώ του Ποσειδώνα, που βασιλιάδες γίνανε άξιοι κυβερνήτες. 
Ο ένας εβασίλεψε στην Πύλο τη σπουδαία κι ο άλλος εις την Ιωλκό που όλοι την θαυμάζουν. 
Είδα την κόρη του Ασωπού την καλλονή Αντιόπη, που ο Δίας πολύ πόθησε την τόση ομορφιά της, κι απέκτησαν δύο παιδιά που στέριωσαν την Θήβα με τείχη απροσμάχητα και τις εφτά τις πύλες. 
Ζήθο και Αμφίονα λέγανε τους διδύμους τους κούρους τους πεντάμορφους του τόπου τους καμάρι. 
Μετά εμπρός μου στάθηκε η λαμπερή Αλκμήνη γυναίκα του Αμφιτρύωνα που τον τιμάνε όλοι. 
Ο Δίας πολύ πόθησε τα κάλλη της Αλκμήνης, και με αυτήν απέκτησε τον Ηρακλή τον μέγα, που δεν φοβήθηκε ποτέ, ανθρώπους ή θηρία.
 Μπροστά μου εμφανίστηκε ζητώντας σκούρο αίμα και η Μεγάρη του τρανού Κρέοντα η θυγατέρα.
 Είδα και του Οιδίποδα τη σύζυγο και μάνα την Επικάστη που άθελα και δίχως να γνωρίζει το γιο της άντρα έκανε και κάνανε και τέκνα. 
Η Επικάστη έμαθε για την κακή της μοίρα και με θηλιά κρεμάστηκε απ` την ψηλή της στέγη. 
Τη Χλώρη την πεντάμορφη γυναίκα του Νηλέα, αυτήν αντίκρισα μετά στο ματωμένο λάκκο που τη θυσία τέλεσα με τη σφαγή των ζώων.
 Η Λήδα έφτασε μετά στο μελανό το αίμα και την ψυχή της πότισε, λίγο να μου μιλήσει. 
Η Λήδα η πεντάμορφη έκανε με τον Δία τους δίδυμους ισόθεους που όλοι τους τιμούνε κι όλοι τους γνωρίζουνε κι όλοι τους προσκυνάνε γιατί `ναι κούροι του Διός, Διόσκουρους τους λένε ο ένας είναι ο Κάστορας κι ο Πολυδεύκης ο άλλος. 


Η Περσεφόνη η θεά που τις ψυχές ορίζει, μια ηρεμία στάλαξε στην κάθε μια ψυχούλα που ήλθαν και μιλήσαμε και μου `παν τα δικά τους. 


Η κάθε μια απ` τις ψυχές που εγώ είχα μιλήσει διάβηκε και ησύχασε σ` ένα δικό της κόσμο σε χρόνο άγνωστο σε μας, γνωστό στους πεθαμένους. 


Η Περσεφόνη η θεά που τις ψυχές ορίζει έστειλε όλες τις ψυχές που μίλησαν μαζί μου την κάθε μια στον τόπο της σ` ένα γαλήνιο κόσμο που χρόνος δεν υφίσταται.


Ο Αγαμέμνονας μετά ο αδικοσκοτωμένος ήλθε στο θυσιαστήριο αίμα να δοκιμάσει δυο λέξεις ν` ανταλλάξουμε για περασμένα χρόνια. 
Μου είπε πως ο Αίγισθος τον σκότωσε με δόλο μαζί με τη γυναίκα του την ψεύτρα Κλυταιμνήστρα. 
Δίπλα του κείτονταν νεκρή η κόρη του Πριάμου που απ` την Τροία έφερε: Η όμορφη Κασσάνδρα. 
Η Κλυταιμνήστρα σύντροφε, πολύτροπε Οδυσσέα έδειξε ακόμα μια φορά πως η γυναίκα είναι, το πιο αδίστακτο θεριό πάνω σ` αυτόν τον κόσμο. 
Γι' αυτό ποτέ σου μη σταθείς καλός πια σε γυναίκα, ούτε να της εμπιστευτείς τα μυστικά σου όλα
άλλες κουβέντες να της λες κι άλλα στο νου σου νάχεις.

Εσύ Οδυσσέα φάνηκες άντρας ευλογημένος γιατί η δική σου σύντροφος η άξια Πηνελόπη είναι στον κόσμο σεβαστή και πολυτιμημένη μάνα λαμπρή και σύζυγος, αρχόντισσα σε όλα. 

Αυτά τα λόγια λέγαμε εγώ κι ο Αγαμέμνων και είμαστε στενάχωρα στα δάκρυα βουτηγμένοι. 
Ήρθε κατόπιν η ψυχή του ξακουστού Αχιλλέα με του Πατρόκλου την ψυχή και του καλού Αντιλόχου και του μεγάλου Αίαντα του φημισμένου άντρα, που φόβο δεν λογάριαζε σαν έμπαινε στη μάχη. 


Ο Αχιλλέας ο τρανός ο ήρως των ηρώων με απορία ρώτησε τι άλλο θα πετύχω αφού στον Άδη έφτασα χωρίς να `χω πεθάνει.


-Εδώ στον Άδη έφτασα τον δρόμο μου να μάθω, για να γυρίσω σπίτι μου στην ποθητή Ιθάκη. 
Ο Τειρεσίας θα μου πει για τη σωστή πορεία και πως, οι αθάνατοι θεοί, θα πάψουν την οργή τους. 
Μα σαν εσένα άλλος κανείς δε βρέθηκε, Αχιλλέα, στον κόσμο πιο καλότυχος, ούτε ποτέ θα γίνει.
 Γιατί σαν ήσουν ζωντανός θεό σε λογαριάζαν, και τώρα που `σαι πια νεκρός πρώτος στον Άδη είσαι.


-Παλιέ μου σύντροφε καλέ ατρόμητε Οδυσσέα δε θέλω τίποτα να πεις για αυτόν τον σκούρο τόπο κι ας με λογιάζουν βασιλιά όλων των πεθαμένων. 
Γιατί να ξέρεις φίλε μου πολύτροπε Οδυσσέα, 
πως 
προτιμώ στη γη να ζω αγρότης δουλευτάρης, 
γουρούνια να ταγίζω και από το φαγί τους να έτρωγα 
σ` ένα φτωχό αφεντικό, χωρίς περιουσία, 
παρά να βρίσκομαι εδώ στον Άδη πρώτος των νεκρών.
 
Πες μου Οδυσσέα μου σοφέ τι κάνει το παιδί μου,


πρώτος στη μάχη εφορμά ή πίσω κοντοστέκει; 

Πες μου για τον πατέρα μου τον άρχοντα Πηλέα τους Μυρμιδόνες κυβερνά ή έχει δυσκολίες και πια εγώ δεν είμαι εκεί όλα να τα φροντίσω;

- Για τον καλό πατέρα σου τον γέροντα Πηλέα δεν ξέρω τίποτα να πω, όμως για το παιδί σου τον μέγα Νεοπτόλεμο περίσσια έχω νέα.
 Εγώ ο ίδιος έφυγα με το γοργό καράβι κι έφτασα στ` όμορφο νησί, την ξακουσμένη Σκύρο, που ζούσε ο Νεοπτόλεμος, το λατρευτό παιδί σου.

 Στην Τροία πήγαμε μαζί κι αμέσως διεκρίθη σε κάθε μάχη ατρόμητος, σωστός και θαρραλέος αλλά και επιτελικός σε κάθε σύσκεψη μας. 

Πρώτος μιλούσε άφοβα σ` όλες τις συνελεύσεις και πάντα έλεγε σωστά και μετρημένα λόγια, όπως εγώ κι ο Νέστορας ο βασιλιάς της Πύλου. 

Κι όταν τα όπλα αστράφτανε στον Τρωικό τον κάμπο, πίσω δεν έμενε, ποτέ, τη μάχη να σπουδάζει, αλλά μπροστά χυνότανε με δύναμη και πάθος και μ` ασυγκράτητη ορμή. 


Ο γιος σου ήτανε παρών μέσα στο Δούρειο Ίππο στο τέχνασμα που σκάρωσα ν` αλώσουμε την Τροία.

Ο γιος σου Αχιλλέα μου έφυγε από την Τροία με τη χαρά του νικητή χωρίς πληγή καμία, μονάχα με τη δόξα του, και με τα λάφυρα του.


Χαρά μεγάλη έλαβε ο μέγας Αχιλλέας που για το γιο του άκουσε τα τιμημένα λόγια.


Πολλές ψυχές πλησίασαν σε μένα να μιλήσουν, μόνο του Αίαντα η ψυχή του γιου του Τελαμώνα, στεκότανε παράμερα γιατί δε συγχωρούσε, που πήρα εγώ τ` ανίκητα όπλα του Αχιλλέα, ενώ αυτός τα ήθελε, μ` αυτά να πολεμάει, και να τιμά τον φίλο του τον θεϊκό Αχιλλέα. 

Ακόμα φάνηκε η ψυχή του Μίνωα της Κρήτης που, σκήπτρο είχε βασιλιά, κι εδώ στον κάτω κόσμο, γιατί ήτανε κριτής νεκρών. 


Είδα και τον Ωρίωνα, τον Τιτυό τον μέγα, τον Τάνταλο το δύστυχο μες στο μαρτύριο του, νερό να μη μπορεί να πιει και φρούτα να μαζέψει, γιατί ποτέ δεν έφτανε τα μυρωδάτα μήλα, σύκα, αχλάδια δροσερά και ρόδια σαν το μέλι. 

Αντίκρισα τον Σίσυφο το βράχο του να σπρώχνει, με όλη του τη δύναμη κατάκορφα να φτάσει, και μόλις τα κατάφερνε στην κορυφή ν` ανέβει, ο βράχος κάτω κύλαγε κι απ` την αρχή τα ίδια, κι αυτό δεν τέλειωνε ποτέ. 


Τον Ηρακλή συνάντησα που όλοι τον θαυμάζουν κι αυτός σε μένα θύμισε πως είχε εδώ ξανάρθει να κάνει έναν άθλο του, τον Κέρβερο να πάρει.


Αυτά είδα και άκουσα στο μαύρο κάτω κόσμο.



 Έπειτα ανεβήκαμε στο πλοίο μας απάνω κωπηλατώντας στην αρχή κι ύστερα με αέρα που τα πανιά μας φούσκωνε προς τον απάνω κόσμο που διαβιούν οι ζωντανοί τη σύντομη ζωή τους.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Ιαν 19, 2022 9:01 am

Κασανδρες............. Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 3350164617 

 από -nikos- Τρι 15 Απρ 2014 - 1:57
Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty συμπτώσεις........
συμπτώσεις........
Παρίσι: Χιλιάδες φιαλίδια με τον ιό SARS χάθηκαν από το Ινστιτούτο Παστέρ
Συνολικά, 2.349 φιαλίδια που περιέχουν δείγματα του θανατηφόρου ιού SARS χάθηκαν από το διάσημο γαλλικό ερευνητικό Ινστιτούτο Παστέρ στο Παρίσι.
Το Institut Pasteur  διαπίστωσε μετά από μια απογραφή ρουτίνας ότι έχουν χαθεί τα φιαλίδια που περιέχουν δείγματα του δυνητικά θανατηφόρου ιού SARS.

αναγέννησαν τον ιό της ισπανικής γρίπης

από -nikos- Πεμ 12 Ιουν 2014 - 23:14

Αμερικανοί επιστήμονες δημιούργησαν έναν φονικό ιό συρναμολογώντας τον από επιμέρους γενετικά τμήματα άλλων ιών της γρίπης των πτηνών. Το αποτέλεσμα είναι ότι διαφέρει μόλις κατά 3% από τον ιό που το 1918 είχε προκαλέσει την πανδημία της ισπανικής γρίπης που άφησε πίσω της σύμφωνα με τον επίσημο απολογισμό 21.640.000 νεκρούς ενώ κατ' άλλους υπολογισμούς 50 έως 100.000.000.


Οποιος νομιζει 
οτι η πανδημεια τελειωνει με την παραλαγη ομικρον ειναι πολυ γελασμενος.... εχει πολλα γραμματα μεχρι την ωμεγα παραλαγη,,

πανω εχω δυο αποσπασματα απο ειδησεις του 2014... αν θελετε να διαβασετε ολοκληρες τις ειδησεις

                                              μπορειτε απλα να τα γκουγκλαρετε... Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 196810035

Η πρόβλεψη μου ειναι = 
το φθινόπωρο θα εχουμε υποχρεωτικο εμβολιασμό για ολους τους ανω των 18 ετων !!!!!!

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Δευ Φεβ 21, 2022 11:02 am

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 3186070

 
«Δυστυχώς (!!!) ο ίδιος ο ιός, και ιδιαίτερα η παραλλαγή Omicronείναι ένας τύπος εμβολίου. Δηλαδή δημιουργεί ανοσία από τα Β-κύτταρα και τα Τ-κύτταρα και έχει κάνει καλύτερη δουλειά [από την Big Pharma) στο να προσεγγίσει τον παγκόσμιο πληθυσμό από τα εμβόλια που έχουμε… Αλλά, έρχεται μια άλλη πανδημία. Θα είναι διαφορετικό παθογόνο την επόμενη φορά» (!!!).
Bill Gates

Διάσκεψη Ασφαλείας, Μόναχο, Φεβρουάριος 2022

 
 
Ο Bill Gates, μιλώντας κατά τη διάρκεια της Διάσκεψης Ασφαλείας του Μονάχου τον Φεβρουάριο 2022, εξέφρασε τη λύπη του που η παραλλαγή Omicron του ιού της Covid-19 είναι ουσιαστικά ένας «τύπος εμβολίου» που παρείχε σε δισεκατομμύρια ανθρώπους σε όλο τον κόσμο ένα επίπεδο φυσικής ανοσίας έναντι σοβαρών ασθενειών που προκαλούνται από τον ιό Covid-19.
 
Αλλά, αντί να πανηγυρίζει που η φυσική ανοσία προστατεύει δισεκατομμύρια ανθρώπους, ο Bill Gates είναι «λυπημένος»
Για οσους νομιζουν οτι ο Bill Gates φτιαχει υπολογιστες και προγραμματα 
εχει αλλαξει καριερα...τωρα εμπορεύεται εμβολια...
Η τελευταία μέρα πλήρους απασχόλησης του Γκέιτς στη Microsoft ήταν η 27 Ιουνίου 2008. Παραιτήθηκε από πρόεδρος της Microsoft τον Φεβρουάριο του 2014,
τωρα ακολουθεί τα χναρια του συνονόματου του = Frederick Gates


που το επαιζε και αυτος ''φιλανθρωπος'' 
και 
ηταν υπευθηνος ενος προγραμματος εμβολιασμου οπου εμβολιασε ολους τους αμερικανους στρατιωτες 
πριν 
κατεβουν απο το πλοιο στην ισπανια το 1918....μετα απο μια εβδομαδα ξέσπασε η λεγομενη ''Ισπανικη Γριπη'' που 
σκότωσε 
 21.640.000 ανθρωπους


ο Υποστηριχθης του ηταν τοτε ο John D. Rockefeller
Beginning in 1930, the Rockefeller Foundation provided financial support to the Kaiser Wilhelm Institute of Anthropology, Human Heredity, and Eugenics,[26] which later inspired and conducted eugenics experiments in the Third Reich.


η βικιπεδια υποστηριζει οτι =


'''Contrary to persistent internet rumors, Frederick Taylor Gates is not related to William Henry "Bill" Gates III,'''

εξου 
και τον αναφερουμε σαν συνονόματο και οχι σαν συγγενή....

το οτι και οι δυο εμπεκονται τα ονοματα τους σε εταιριες ''φιλανθρωπιας''....σε κατασκευη και διαθεση εμβολιων,,,και 
σε δυο τεραστίου μεγεθους πανδημίες ειναι απλα σύμπτωση        Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 183906736 [?????]

παντως ο ιδιος ο "Bill" Gates
παραδέχεται οτι η επιχείρηση με τα εμβόλια ειναι η πιο κερδοφόρα διοτι με 10 δισεκατομυρια που επενδησε
έβγαλε 200 δισεκατομυρια..

The $10 billion that we gave to help provide vaccines, drugs, bed nets and other supplies in developing countries created an estimated $200 billion in social and economic benefits.”
περισσοτερα εδω = https://www.google.com/search?q=bill+gates+vaccines+are+the+best+investment+i+ever+made&client=avast-a-2&sxsrf=APq-WBvDKh2bLU5TrSqBPaRObJrOYfE-mw%3A1645514875416&ei=e5AUYtjdGPng7_UPp8iTqA0&oq=bill+gates+v&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAEYATIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUILhDLATIFCAAQywEyBQgAEMsBMgUIABDLATIFCAAQywEyBQgAEMsBMgUIABDLATIFCAAQywE6BAgAEEc6BAgAEEM6BQguEIAEOgQILhBDOgsILhCABBDHARDRA0oECEEYAEoECEYYAFCuDFidF2DxQmgAcAJ4AIABmAGIAa0CkgEDMC4ymAEAoAEByAEIwAEB&sclient=gws-wiz


στην Διάσκεψη Ασφαλείας, Μόναχο, Φεβρουάριος 2022
ειχε κατ ιδιαν συναντηση και συζητηση με τον μητσοτακη επι μιση και πλεων 
ωρα,, χωρις να γινει γνωστο το περιεχομενο της συζητησης.
στο λινκ λεπτομεριες=
https://www.youtube.com/watch?v=lKtM5eQkV0g

υποθέτω οτι συζητούσαν για τον καινούριο υπολογιστή του μητσοτακη,,, μην πάει το μυαλό σας αλλού....

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Κυρ Φεβ 27, 2022 10:17 am

ηθελα 
απο μερες να πω κατι για τα τεκτενομενα στην ουκρανια..

ομως με προλαβε αλλος [αλλη]...

= https://www.youtube.com/watch?v=M07lQ27G4FI
«Οι δύο υπερδυνάμεις έχουν προσυνεννοηθεί γι΄αυτή την ιστορία!» Κανέλλη @ ΕΡΤ


βασικα εχω την ιδια αποψη με την Κανελλη,,, 

και με επιβεβαιωσε και ο Μακρον με αυτη του την δηλωση = 
www.youtube.com/watch?v=kewbD88hG3k
Μακρόν: «Ο πόλεμος στην Ουκρανία θα έχει διάρκεια - Πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι»
= https://www.youtube.com/watch?v=kewbD88hG3k

αυτα και τιποτα αλλο,,,οσοι ψαχνουν ποιοι ειναι για υπερ της ρωσιας ή υπερ της ουκρανιας δεν θα βρουν εδω καποιον.. δεν το τρωμε το παραμυθι σας εδω.

και για οσους δεν εχουν καταλαβει τον ρολο του Πουτιν....
ας δουν αυτο το βιντεο =



Έχει επεξεργασθεί από τον/την -nikos- στις Πεμ Μαρ 03, 2022 9:02 am, 1 φορά

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Μαρ 05, 2022 12:13 pm

-nikos- έγραψε:ηθελα 
απο μερες να πω κατι για τα τεκτενομενα στην ουκρανια..

ομως με προλαβε αλλος [αλλη]...

= https://www.youtube.com/watch?v=M07lQ27G4FI
«Οι δύο υπερδυνάμεις έχουν προσυνεννοηθεί γι΄αυτή την ιστορία!» Κανέλλη @ ΕΡΤ


βασικα εχω την ιδια αποψη με την Κανελλη,,, 

και με επιβεβαιωσε και ο Μακρον με αυτη του την δηλωση = 
www.youtube.com/watch?v=kewbD88hG3k
Μακρόν: «Ο πόλεμος στην Ουκρανία θα έχει διάρκεια - Πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι»
= https://www.youtube.com/watch?v=kewbD88hG3k

αυτα και τιποτα αλλο,,,οσοι ψαχνουν ποιοι ειναι για υπερ της ρωσιας ή υπερ της ουκρανιας δεν θα βρουν εδω καποιον.. δεν το τρωμε το παραμυθι σας εδω.

και για οσους δεν εχουν καταλαβει τον ρολο του Πουτιν....
ας δουν αυτο το βιντεο =

Οι χρήσιμοι Ηλίθιοι....

Την εποχή της παντοδυναμίας του, ο Σοβιετικός δικτάτωρ Ιωσήφ Στάλιν εισήγαγε τον πολιτικό όρο του «χρήσιμου ηλίθιου» για να προσδιορίσει εκείνη την κατηγορία πολιτών που εκ προαιρέσεως αγαθής ακολουθούσαν ακρίτως τη μοσχοβίτικη πολιτική ως συνοδοιπορούντες.


πως ομως ''κατασκευαζουμε'' εναν χρησιμο ηλιθιο ??


καταρχην δειτε αυτο το βιντεο = 






μετα σκεφτείτε αν έχουμε ''χρησιμους ηλιθιους'' στην χώρα μας ,, στις κομματικές παρατάξεις,,
και στο ψηφοφορικο σωμα,,


Και στο τελος αναρωτηθείτε αν οι ''χρησιμοι ηλιθιοι'' χρησιμοποιουνται 
στις εκάστοτε 
ανάγκες των παγκοσμιοκυβερνητων,,
ο στόχος ειναι 
ολοι οι Ευρωπαίοι,, + Ρωσοι πολίτες μεσω της ακριβίας των ειδών και της ενεργείας θα τους εξαθλιώσουν 
και μαζι με μαζικά προγράμματα εμβολιασμών - λοιμών - και πολέμων 
θα μειώσουν τον πληθησμο 
και θα επαναφέρουν το σύστημα διακυβερνησης της Φεουδαρχίας.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Μαρ 09, 2022 8:40 am

-nikos- έγραψε:ο στόχος ειναι 
ολοι οι Ευρωπαίοι,, + Ρωσοι πολίτες μεσω της ακριβίας των ειδών και της ενεργείας θα τους εξαθλιώσουν 
και μαζι με μαζικά προγράμματα εμβολιασμών - λοιμών - και πολέμων 
θα μειώσουν τον πληθησμο 
και θα επαναφέρουν το σύστημα διακυβερνησης της Φεουδαρχίας.

Σύμφωνα με ένα από τα έγγραφατρία από τα εργαστήρια, μελετούσαν ιούς μεταξύ ιοί που μελετούσαν περιλαμβάνονται και οι ιοί της γρίπη των χοίρων, της γρίπη των πτηνών και ο χανταϊός, με σκοπό:
 
• Την εκτίμηση του κινδύνου επιλεγμένων EDP πτηνών που προέρχεται δυνητικά από αποδημητικά πτηνά στην Ουκρανία.
 
• Τον επιπολασμό του ιού του αιμορραγικού πυρετού του Κριμαϊκού Κονγκό και των χανταϊών στην Ουκρανία και την πιθανή απαίτηση για διαφορική διάγνωση ύποπτων ασθενών με λεπτοσπείρωση
 
 Την εξάπλωση του ιού της αφρικανικής πανώλης των χοίρων (ASFV) σε οικόσιτους χοίρους και αγριόχοιρους στην Ουκρανία – Δημιουργία ικανότητας για τη διερεύνηση της μετάδοσης του ASFV μέσω του χαρακτηρισμού των απομονωθέντων ιών από τον προσδιορισμό της αλληλουχίας του γονιδιώματος και τη φυλογενετική ανάλυση.
Τις τελευταίες 24 ώρες, η πρεσβεία των ΗΠΑ αφαίρεσε από τον ιστότοπό της χωρίς καμία εξήγηση όλα τα σχετικά αρχεία (σε PDF)
 
Αλλά, πολλά απ’ αυτά τα έγγραφα διασώθηκαν και αρχειοθετήθηκαν από ιδιώτη ερευνητή του Διαδικτύου:
 

Οι ΗΠΑ «ανησυχούν» ότι η Ρωσία θα καταλάβει εργαστήρια έρευνας για «βιολογικά» όπλα

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2022, 01:30

Η κυβέρνηση των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής εξέφρασε χθες Τρίτη την «ανησυχία» ότι οι ρωσικές δυνάμεις ίσως προσπαθήσουν να «καταλάβουν» δομές έρευνας για «βιολογικά» όπλα στην Ουκρανία.

«Η Ουκρανία διαθέτει εγκαταστάσεις βιολογικής έρευνας, και είμαστε πράγματι ανήσυχοι αυτό το διάστημα για την πιθανότητα οι ρωσικές δυνάμεις να αποπειραθούν να τις καταλάβουν», είπε η τρίτη τη τάξει της αμερικανικής διπλωματίας, η Βικτόρια Νούλαντ, κατά τη διάρκεια κοινοβουλευτικής ακρόασης.

«Συνεργαζόμαστε κατά συνέπεια με τους Ουκρανούς για τους τρόπους να αποφευχθεί το ενδεχόμενο τα υλικά που συνδέονται με αυτή την έρευνα να πέσουν στα χέρια των ρωσικών δυνάμεων», πρόσθεσε.

Ο Ρεπουμπλικάνος γερουσιαστής Μάρκο Ρούμπιο τόνισε ότι η «ρωσική προπαγάνδα» μιλά περί υποτιθέμενου ουκρανικού «σχεδίου» να χρησιμοποιηθούν «βιολογικά όπλα στη χώρα σε συντονισμό με το NATO».

«Αν σημειωνόταν περιστατικό ή επίθεση με βιολογικό ή χημικό όπλο στην Ουκρανία, θα ήταν 100% καθαρό για εσάς πως δράστες ήταν οι Ρώσοι;» ρώτησε ο γερουσιαστής την αξιωματούχο.

«Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία στο μυαλό μου», και «αυτή είναι κλασική ρωσική τεχνική, να κατηγορούν άλλους για αυτό που έχουν σκοπό να κάνουν οι ίδιοι», τού απάντησε η Βικτόρια Νούλαντ.


περισσοτερα εδω = https://www.zougla.gr/kosmos/article/i-ipa-anisixoun-oti-i-rosia-8a-katalavi-ergastiria-erevnas-gia-viologika-opla

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 3914812288

Δηλ, φτιαχνετε ιους,, σε κρυφα εργαστηρια και οταν αποκαλυφτείτε 

κατηγορητε αυτους που σας αποκάλυψαν οτι ενδεχομένως οι ιοι που ΕΣΕΙΣ ΦΤΙΑΞΑΤΕ θα τους απελευθερωσουν αλλοι ???


_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Μάης 20, 2022 9:07 pm

-nikos- έγραψε:19 Φεβρουαρίου 2022 

 
«Δυστυχώς (!!!) ο ίδιος ο ιός, και ιδιαίτερα η παραλλαγή Omicronείναι ένας τύπος εμβολίου. Δηλαδή δημιουργεί ανοσία από τα Β-κύτταρα και τα Τ-κύτταρα και έχει κάνει καλύτερη δουλειά [από την Big Pharma) στο να προσεγγίσει τον παγκόσμιο πληθυσμό από τα εμβόλια που έχουμε… Αλλά, έρχεται μια άλλη πανδημία. Θα είναι διαφορετικό παθογόνο την επόμενη φορά» (!!!).
Bill Gates

Διάσκεψη Ασφαλείας, Μόναχο, Φεβρουάριος 2022

Η ευλογιά των πιθήκων....
Έκτακτη συνεδρίαση του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας για την ευλογιά των πιθήκων

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 20 Μαΐου 2022, 18:51 https://www.zougla.gr/kosmos/article/ektakti-sinedriasi-tou-pagosmiou-organismou-igias-gia-tin-evlogia-ton-pi8ikon
 μετα το μιγμα sars - γριπης που λεγανε οτι 
ηταν,,,των νυχτεριδων αλλα το κατασκευαζανε στην κινα και στην ουκρανια τωρα ποιος ξερει που το φτιαχνουν το ''ματζουνι'' τους

ευλογια εεεε  Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 4038908081
την εχω ΠΕΡΑΣΕΙ την ευλογια ρε γαΜemenu 
απο τα εμβόλια που θα αγοράσετε να υπολογίζετε μείον ένα... Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 4225001663

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Αυγ 30, 2022 8:21 pm

Για τις υποκλοπες 
το μονο που εχω να πω οτι η υποψία οτι σε παρακολουθούν με την βεβαιότητα οτι σε παρακολουθούν..κανει 
την διαφορά στο αν ζεις σε δημοκρατία ή σε δικτατορία.


_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Σεπ 13, 2022 9:10 pm

''οποίος αρνηται να προσαρμοστεί πεθαίνει'' 


τάδε έφη = Στέλιος Πέτσας......
περισσοτερα εδω
https://www.youtube.com/watch?v=xvJ1lh0YJ2I

Κυριε πετσα που το λες χωρις πετσα και τσιπα 
τολμω να πω οτι εχεις δικιο,, εκει βασιζεται η θεωρια του δαρβινου,, 

θα βάλω και ένα που άκουσα πρόσφατα λοιπων σε μια κηδεία απο εναν φίλο που έπαθε
εμβολιαστική ''ξαφνικητιδα''=

''Όποιος εμπιστεύεται την κυβέρνηση σήμερα πεθαίνει'' 


σε αυτές τις κηδείες η διάθεση στα ''πηγαδάκια'' διαφέρει στο
αν ο πεθαμένος ήταν υπέρ του εμβολίου,, ή αν ο πεθαμένος ειχε υποχρεωθεί να το κανει.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Οκτ 11, 2022 12:09 pm

Γάλλος Στρατηγός προς τους ανεμβολίαστους πολίτες: «Είστε οι σημερινοί υπερήρωες»

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 11 Οκτωβρίου 2022, 10:50

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 3291304

Σε μια ανοικτή επιστολή ο γάλλος στρατηγός, Κρίστιαν Μπλανσόν, επαίνεσε τους πολίτες που αρνήθηκαν να εμβολιαστούν κατά του Covid-19 με τα γνωστά σκευάσματα. 


Παρά τις πολυετείς εκστρατείες πίεσης, τις πολιτικές διακρίσεων, τον κοινωνικό αποκλεισμό, την απώλεια εισοδήματος, τις απειλές, ο Γάλλος στρατηγός ευχαρίστησε τους «ανεμβόλιαστους» για τη δύναμη, το θάρρος και την ηγεσία τους.

Η επιστολή του Στρατηγού Μπλανσόν έχει ως εξής :


«Ακόμα κι αν ήμουν πλήρως εμβολιασμένος, θα θαύμαζα τους ανεμβολίαστους που άντεξαν στη μεγαλύτερη κοινωνική πίεση που έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Πίεση από  φίλους, συναδέλφους γιατρούς ακόμη και από
συζύγους, γονείς ή και παιδιά. Οι άνθρωποι που επέδειξαν τέτοιες ικανότητες, προσωπικότητα, θάρρος όπως και κριτική ικανότητα, ενσαρκώνουν αναμφίβολα τα καλύτερα παραδείγματα της ανθρωπότητας.



Σχόλιο admin..

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 417567508 Εγω αν και ανεμβολιαστος δεν νιώθω σαν ''υπερηρωας'' ουτε σαν ''αντιστασιακος''... νιωθω σαν ενας απλος Ελευθερος Ανθρωπος afro .. 
αυτα που λεει ο στρατηγος μου λενε οτι αυτος υπεκυψε στις πιεσεις και δεν αντισταθηκε υποστηριζωντας τις αρχες της 
ελευθεριας του ανθρωπου... αν ημουν ''αντιστασιακος'' ΑΥΤΟΣ θα ερχονταν να με συλαβει ή να με καταδιώξει... Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 1138416066οποτε οι έπαινοι του με αφήνουν αδιάφορο

αντιστασιακοι ας γίνουν αυτοι που αρρώστησαν ή πεθάναν απο τα εμβολια,,αυτοι 
εχουν καθε λογο,, 
εγω απλα ειπα ΟΧΙ σαν ελευθερος ανθρωπος ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ... και ετσι 
τωρα ουτε εχω ανχος για το αν μου προκάλεσε ζημιά το εμβόλιο ουτε προκειτε να κανω εμβολειο στο μελλον..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την -nikos- στις Παρ Δεκ 09, 2022 1:10 pm, 2 φορές συνολικά

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Δευ Οκτ 17, 2022 1:37 pm


-nikos-μια αναλυτική έρευνα πανω στο μύθο που χτίζουν οι ομοφυλόφιλοι του σήμερα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την -nikos- στις Σαβ Ιουν 24, 2023 5:07 pm, 1 φορά

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Απρ 11, 2023 8:42 am

SEX στο πρωτο ραντεβου εξελισεται σε βιασμο..

για να ''ελαφρυνουμε'' το κλιμα θα θιξω ενα θέμα με όλα αυτά που ακούμε 
κάθε μέρα σχεδόν 
με αποπλανήσεις και βιασμούς...
τελευταιο παραδειγμα =

https://www.zougla.gr/greece/article/me-narkose-ke-me-viase

την νάρκωσε λεει και την βιασε...οταν συναντήθηκαν ενω στα μηνύματα τους μιλούσαν ολο για γαμήσια και ναρκωτικά..

αντι να κανω τον δικαστη οπως κανουν αλλοι μαλακες στο ιντερνετ εχω να 
πω οτι..
παλιότερα αυτα τα κανανε κατι βοριες [σουηδεζες-ολανδεζες-κλπ]  που ερχονταν για διακοπες...την πευταν και σε εναν ταξιτζη και μετα 
τον καταγγελαν για βιασμο....συνηθως τοτε οι ταξιτζηδες αθωώνονταν...τωρα τα πραγματα εχουν αλλαξει.. Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 3350164617

εγω οταν δουλευα σαν ξυλουργος αφοτου μου φαγανε τα λευτα μερικοι-κες μπαταξήδες αρχισα να κανω ιδιωτικά συμφωνητικά, οπου αναγραφωνταν 
η εργασια.. το κοστος.. η προκαταβολη.. και λεπτομεριες οπως αν 
πχ τα κουφωματα θα ηταν βαμμενα ή οχι και αν συμπεριλαμβανονταν ο νηπτηρας στο κοστος των ντουλαπιων...

Με περηφανια το λεω οτι δεν εχασα ουτε δραχμη-και αργοτερα ουτε ευρο απο τις δουλειες μου.. και 
οσοι δεν δεχονταν να υπογραψουν συμφωνητικο απλα τους εδιωχνα...

οπότε 
ετσι οπως εξελισσόντε τα πραγματα ΝΟΜΙΚΗΣ ΦΥΣΕΩΣ στην Ελλαδα μας 
θα ηταν καλο να υπαρχει μια φορμα συμφωνητικου για τα μελλοντα ζευγαρια ή για τα υπαρχοντα.. 
οπου υπογραφοντας και τα δυο [ή περισσοτερα] μελη που θα λαβουν μερος στο γαμισι 
θα περιοριστει το σεξ μονο στα σπιτια τους και οχι στις αίθουσες των δικαστηρίων.. Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 2695339710



ετσι οι βιασμοί που θα καταλήγουν στα δικαστήρια θα είναι πραγματικοί,,και θα επιφέρουν και τις ανάλογες ποινές.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την -nikos- στις Σαβ Ιουν 24, 2023 5:04 pm, 1 φορά

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Απρ 19, 2023 12:03 pm

-nikos- έγραψε:SEX στο πρωτο ραντεβου εξελισεται σε βιασμο..

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 13dfcd10


θα ηταν καλο να υπαρχει μια φορμα συμφωνητικου για τα μελλοντα ζευγαρια ή για τα υπαρχοντα.. 
οπου υπογραφοντας και τα δυο [ή περισσοτερα] μελη που θα λαβουν μερος στο γαμισι 
θα περιοριστει το σεξ μονο στα σπιτια τους και οχι στις αίθουσες των δικαστηρίων.. Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 2695339710

                                                  ΙΔΙΩΤΙΚΌ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΌ ΣΥΝΑΊΝΕΣΗΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΝ ΠΡΆΞΕΩΝ

ΟΙ ΚΑΤΩΘΗ ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΕΣ 
ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΟΤΙ =

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑ ΣΤΟ ________________________________________________ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ___/___/____ΚΑΙ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΎΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΥΓΙΑ ΣΚΕΨΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΩΝ
ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΥΠΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΕΣ 
ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ =
 
                                                            ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΠΡΑΞΗΣ
                                                                 [επιλέξτε με Χ τα σημεία ενδιαφεροντος]

ΔΙΗΣΔΗΣΗ ΣΕ  ΑΙΔΟΙΟ --- [  ]

ΔΙΗΣΔΗΣΗ ΣΕ  ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΚΙΛΟΤΗΤΑ --- [  ]

ΔΙΗΣΔΗΣΗ ΣΕ  ΠΡΩΚΤΟΣ --- [  ]

ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ --- [  ]

ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΙΔΟΙΟ --- [  ]

ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΡΩΚΤΟ --- [  ]

ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΚΙΛΟΤΗΤΑ --- [  ]

                                                                     ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ 
                                                                [επιλέξτε με Χ τα σημεία ενδιαφεροντος]

ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ --- [  ]

ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΥΓΡΩΝ (πχ Σαλιο-κολπικα υγρα, κλπ) --- [  ]

ΕΛΑΦΡΑ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΚΑΚΩΣΕΙΣ - ΜΩΛΩΠΕΣ --- [  ]

ΑΣΕΜΝΗ ΟΜΙΛΙΑ --- [  ] 

ΧΡΗΣΗ ΟΠΤΙ/ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ (Βιντεοσκοπηση/ηχογραφηση της πραξης ή παρακολουθηση πορνογαφικου περιεχομενου) --- [  ]

ΧΡΗΣΗ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΤΑΓΗΣ (Μαστιγια-ροπαλα-τειζερ-χειροπεδες,,, κλπ.) --- [  ]

ΧΡΗΣΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΝ ΒΟΗΘΗΜΆΤΩΝ ( Δονητες-ψευτικα μουνια-φουσκοτες κουκλες,, κλπ) --- [  ]

                                                                           ΣΤΑΣΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΣ  
                                                              [επιλέξτε με Χ τα σημεία ενδιαφεροντος]


ΙΕΡΑΠΟΣΤΟΛΙΚΟ --- [  ]

ΠΙΣΟΚΩΛΗΤΟ --- [  ]

Α-69 --- [  ]

ΚΑΡΕΚΛΑΤΟ --- [  ]

ΠΟΛΥΘΡΟΝΑΤΟ --- [  ]

ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΙ --- [  ]

ΣΤΑ ΟΡΘΙΑ --- [  ]

ΕΝΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑΣΕΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΚΟΠΟΣΗΣ ΚΑΙ ΚΡΑΜΠΩΝ --- [  ]

ΕΝΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΣ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΕΝ ΣΕΙΡΑ Ή ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ --- [  ]

ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΙΚΕΣ Ή ΔΙΕΜΦΥΛΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ --- [  ]

ΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΣΕΩΝ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ -
- ΟΔΗΓΕΙΕΣ (πχ=καμμα/σουτρα...)ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΚΊΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΚΕΡΑΙΩΤΗΤΑ ΤΩΝ ΣΥΜΕΤΕΧΌΝΤΩΝ ---[  ]

                                                           ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΑΝΑΠΤΗΞΗΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΝ ΠΕΡΙΠΤΗΞΕΩΝ
                                                                        [επιλέξτε με Χ τα σημεία ενδιαφεροντος]


ΣΕ ΟΙΚΙΑ ΜΕ ΠΟΡΤΕΣ --- [  ]

ΣΕ ΟΙΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΡΤΕΣ --- [  ]

ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ (χαμηλα-προποδες) --- [  ]

ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ (ψηλα στην κορυφη) --- [  ]

ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (ρυχα/παραλια) --- [  ]

ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (βαθια/υποβρυχεια) --- [  ]

ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΙΕΡΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (πχ, εκκλησιές/νεκροταφεία/μαυσολια/γραφεία τελετών,,,κλπ) --- [  ]

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΧΩΡΟΥΣ ΙΕΡΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (πχ. ΠΙΣΩ ΑΠΟ=εκκλησιές/νεκροταφεία/μαυσολια/γραφεία τελετών,,,κλπ) --- [  ]

ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΟΠΩΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΛΕΩΦΟΡΙΩΝ/ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ/ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ/ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΙΟ..κλπ. --- [  ]

ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ --- [  ]

                                                                                                   ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΕΣ 
                                                                                                    [έπονται υπογραφές]

             ΜΕΛΟΣ (1)                                               ΜΕΛΟΣ (2)                                            ΜΕΛΟΣ (3)                                         ΜΕΛΟΣ (4) 




             υπογραφή                                                υπογραφή                                             υπογραφή                                          υπογραφή 



            ΑΔΤ ή ΑΦΜ                                               ΑΔΤ ή ΑΦΜ                                           ΑΔΤ ή ΑΦΜ                                         ΑΔΤ ή ΑΦΜ




       VIDEO συναίνεσης                                  VIDEO συναίνεσης                                VIDEO συναίνεσης                               VIDEO συναίνεσης 
    (αναγράφεται το μέλος που                     (αναγράφεται το μέλος που                      (αναγράφεται το μέλος που                     (αναγράφεται το μέλος που
έχει στο αρχείο του το video σας)             έχει στο αρχείο του το video σας)             έχει στο αρχείο του το video σας)             έχει στο αρχείο του το video σας)


  ______/______/______                       ______/______/______                    ______/______/______                   ______/______/______    


ημερομηνία λήξης συναίνεσης            ημερομηνία λήξης συναίνεσης            ημερομηνία λήξης συναίνεσης           ημερομηνία λήξης συναίνεσης


                                                                                                  
                                                                                                      όροι συμφωνητικού 


Το παρόν υπογράφεται από όλα τα συμμετέχοντα μέλη και λαμβάνει έκαστος ένα πρωτότυπο αντίγραφο και αντίγραφο video συναίνεσης των υπολοίπων μελών.
Τα μέλη που θα δεχθούν να υπογράψουν το ανώτερο συμφωνητικό θα πρέπει να είναι τουλάχιστον μια ημέρα ηλικιακά μεγαλύτεροι από την 
επίσημο ύψος ενηλικίωσης του κράτους.
Η δήλωση ψευδών στοιχείων καθιστά υπεύθυνο ΜΟΝΟ το μέλος που δήλωσε ψευδή στοιχεία και απαλλάσσει τα υπολυπα μέλη από κάθε ευθύνη.
Τα στοιχεία πιστοποίησης ταυτότητας καθώς και το βίντεο συναίνεσης του κάθε μέλους είναι υποχρεωτικά ώστε να επαληθεύεται το ηλικιακό και  η νοητική κατάσταση από το κάθε μέλος όταν συμφώνησε στην συναίνεση σεξουαλικών πράξεων.
Η χρονική ΔΙΑΡΚΕΙΑ ισχύς του παρόντος συμφωνητικού θα πρέπει να ορισθεί χειρόγραφος στο πεδίο των υπογραφών, διαφορετικά 
ισχύει έως 5 έτη από την ημερομηνία σύνταξης της συμφωνίας.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Πεμ Σεπ 28, 2023 9:10 pm

3 %

το ζοφερό μέλλον της ανθρωπότητας..=



στην αρχή όταν είδα να φτιάχνουν αυτό = https://www.youtube.com/watch?v=kYvOAXs5mOU



νόμιζα οτι ήταν μια βλακεία και μισή...όπως 
οι πόλεις φαντάσματα της κινάς = 

https://www.youtube.com/watch?v=mWhFrQxNT68

https://www.youtube.com/watch?v=mARk_W4fVwY

ομως μολις ειδα το σιριαλ 3% καταλαβα που ''παει η υποθεση"...= https://www.youtube.com/watch?v=QK-MVUjkOKU

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Κυρ Οκτ 01, 2023 12:33 pm

Πλημμυρες...


στην θεσσαλια = 


στη λιβυη =



στην Νεα Υορκη =



Ας θημηθουμε και την καταιγίδα ''katrina'' =



στις αρχές του 2000 οι επιστήμονες ανέπτυξαν ενα υλικο σε μέγεθος σκονης που μπορεί να απορροφήσει τον ογκο του σε νερο κατα 1000 φορές...

και απλά με ενα - δυο αεροπλανα σκορπίζοντας την σκόνη αυτή σε στρατηγικά σημεία,,
μπορούν να ''στρέψουν'' τους κυκλωνες προς οποια κατεύθυνση θελουν απλα δημοιουργωντας διαφορά βαρομετρικού 
αποροφοντας την υγρασια σε ενα σημειο πχ στην θεσσαλια 
ουσιαστικα ελκεται ο κυκλωνας προς το σημειο οπου πευτει η πιεση της ατμοσφαιρας λογο της αποροφησης της 
υγρασιας απο την ''μαγικη'' αφηγραντικη σκονη..

Jet in the stratosphere spraying chemtrails of aluminum oxide (Welsbach particles) and barium salts in the stratosphere. In 2000, The USA called for an international gathering for climatologists under the umbrella of the UN-Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) to present the positive results gained from 1991-2000 in decreasing the air temperature over the entire USA by geoingeneering through seeding the stratosphere by Welsbach chemical particles (aluminum oxide and barium salts) according to the patent of Shang and Chii [8]. The "50-years Shield Project" of Edward Teller was presented and proposed as an effective global solution for the global warming phenomenon; and that the US$ 50 billion dollars cost of the project are totally sponsored by the USA. The project included the international flight companies through contracts to provide the jets with the tanks and spraying system of the chemtrails. The satellites images will help the Project

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Jet-in10


το χρεισημοποιησαν και οι ρωσοι στους χειμερινούς αγωνες το 2014 για να ελέγξουν την βροχή ωστε να μην τους χαλασει τους αγώνες Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 1699945325 ...

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Mcecli10

φωτο απο εσωτερικο αεροπλανου που φενεται σαν ''επιβατικο'' για να μην 
νομιζετε οτι σας ''ψεκαζουν'' ψεκασμενοι-- Suspect

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τα δεδομένα παρακολούθησης πτήσεων που αναλύθηκαν από το Associated Press έδειξαν ότι ένα αεροσκάφος που συνδέεται με τις προσπάθειες σποράς νεφών των ΗΑΕ πέταξε σε όλη τη χώρα την Κυριακή.

περισσοτερα = https://www.zougla.gr/kosmos/ti-prokalese-tin-ischyroteri-kataigida-stin-istoria-tou-ntoubai/


πλημμύρες και στο....ντουμπαι μεσα στην ερημο.....





Έχει επεξεργασθεί από τον/την -nikos- στις Πεμ Απρ 18, 2024 8:26 am, 1 φορά

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Νοε 01, 2023 10:00 am

Αξιωματούχος του ΟΗΕ παραιτήθηκε καταγγέλλοντας τη «γενοκτονία» στη Λωρίδα της Γάζας

Ο Κρεγκ Μόκαμπερ, ο διευθυντής του γραφείου στη Νέα Υόρκη της Ύπατης Αρμοστείας των Ηνωμένων Εθνών για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα, υπέβαλε πριν από μερικές ημέρες την παραίτησή του εξαιτίας της «αδυναμίας» του ΟΗΕ να «σταματήσει» αυτή που χαρακτήρισε «εγχειριδιακή περίπτωση γενοκτονίας» στη Λωρίδα της Γάζας, 

τρεις εβδομάδες μετά το ξέσπασμα του πολέμου Ισραήλ/Χαμάς, σύμφωνα με ρεπορτάζ της εφημερίδας New York Daily News που αναμεταδίδει το Γερμανικό Πρακτορείο.

Πρόκειται για «εγχειριδιακή περίπτωση γενοκτονίας», τόνισε σε επιστολή του με ημερομηνία 28η Οκτωβρίου προς τον Φόλκερ Τουρκ, τον Ύπατο Αρμοστή.

«Το ευρωπαϊκό, εθνικιστικό σχέδιο εποικισμού της Παλαιστίνης έχει εισέλθει στην τελική του φάση», αυτήν της «ταχείας καταστροφής των τελευταίων υπολειμμάτων της αυτόχθονης παλαιστινιακής ζωής»,

Κατηγόρησε ακόμη τις κυβερνήσεις της Δύσης πως είναι «απόλυτα συνένοχες σε αυτή τη φρικιαστική επίθεση»: «Όχι μόνο οι κυβερνήσεις αυτές αρνούνται να εκπληρώσουν τις συμβατικές υποχρεώσεις τους να «εγγυηθούν την τήρηση» της Σύμβασης της Γενεύης, αλλά στην πραγματικότητα εξοπλίζουν ενεργά» το Ισραήλ για να συνεχίσει την επίθεση, «παρέχουν οικονομική υποστήριξη και υποστήριξη ως προς τη συλλογή πληροφοριών» καθώς και «πολιτική και διπλωματική κάλυψη για τις φρικαλεότητες του Ισραήλ»

Παραιτήθηκε ανώτερος αξιωματούχος του ΟΗΕ δηλώνοντας πως «αυτό που συντελείται είναι η επιτομή της Γενοκτονίας»
Εικόνες φρίκης και ανείπωτου πόνου προκάλεσε =
ο Ισραηλινός βομβαρδισμός στον προσφυγικό καταυλισμό στην Τζαμπαλίγια, στη Γάζα

παραλληλα = Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 196810035


«Λοιπόν, θα σας το υπενθυμίζω. Από σήμερα, κάθε φορά που με βλέπετε, θα θυμάστε τι σημαίνει το να σιωπάς μπροστά στο κακό»Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Untitl11

ετσι ειπε ο 
πρεσβευτής του Ισραήλ στον ΟΗΕ, ο Γκιλάντ Ερντάν κατά τη διάρκεια συνεδρίασης του Συμβουλίου Ασφαλείας καρφίτσωσε χθες Δευτέρα (30.102023) το κίτρινο αστέρι στο στήθος, δηλώνοντας πως θα το φοράει, «με υπερηφάνεια»



«Ορισμένοι από εσάς δεν μάθατε τίποτα αυτά τα τελευταία 80 χρόνια. Ορισμένοι από εσάς ξεχάσατε γιατί ιδρύθηκε αυτός ο οργανισμός», πέταξε ο Γκιλάντ Ερντάν, καταδικάζοντας τη «σιωπή» του Συμβουλίου Ασφαλείας του ΟΗΕ μετά τις επιθέσεις της Χαμάς στο Ισραήλ στις 7 Οκτωβρίου, τις πιο πολύνεκρες από καταβολής του ισραηλιμού κράτους.

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Ew_110

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Νοε 03, 2023 11:19 am

Το ναρκωτικο του διαβολου...........

Χρησημοποιουν οι 
πλούσιοι αίμα αθώων παιδιών και εμβρύων για τονωτικό ??



αν είδατε το παραπάνω βιντεο και 
εχετε αρκετά γερο στομάχι εχει και χειρότερα εδω = https://www.humorousmathematics.com/post/what-is-adrenochrome-follow-the-white-rabbit

και παρτε μια ιδεα τι σημαίνει το κλαμπ 
του μαυρισμένου ματιού ...

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Untitl12
Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 51956210

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Νοε 03, 2023 11:47 am


_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Ιαν 20, 2024 11:53 am

-nikos- έγραψε:ποιος είναι αυτός που μπαίνει ανάμεσα μας ??

ποιος είναι αυτός που λέει δικά του τα δικά μας ??

ποιος είναι αυτός που λέει παιδιά του τα παιδιά μας ??

πεστου αγάπη μου να παει να γαμηθεί.....



_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Μαρ 06, 2024 1:19 pm


_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φιλοσοφία και δεοντολογία  - Σελίδα 9 Empty Απ: Φιλοσοφία και δεοντολογία

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Μαρ 22, 2024 10:36 am



_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης