Do It Yourself


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Do It Yourself
Do It Yourself
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

+20
maiklkf
spurosa
Πέτρος48
nickbillzoes
ΛΥΚΟΝΙ
kitrinhs
robo ibo
tsimpidas
klik-01
ΣΑΒΒΑΣ
thomas lpg
sv3.Δημητρης
TZAK KLIK
SV2
radioer. sv3. Δημητρης
NIKDOUL
markos
_ab
Φανης
-nikos-
24 απαντήσεις

Σελίδα 20 από 23 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Πεμ Νοε 24, 2016 8:22 am

αν φτιαχνεις κιθαρα βγαλε μερικες φωτο απο την κατασκευη 
και ανοιξε ενα καινουριο θεμα στο φορουμ, με τιτλο ''Κατασκευη Κιθαρας'' ,,θα εχει ενδιαφέρον. ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 244837874

ενας φιλος μου μου ειχε ζητησει παλια να φτιαξουμε ενα μπουζουκι αλλα δεν το φτιαξαμε γιατι δεν ειχαμε χρονο.
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από jeepap Παρ Νοε 25, 2016 1:25 am

-nikos- έγραψε:αν φτιαχνεις κιθαρα βγαλε μερικες φωτο απο την κατασκευη 
και ανοιξε ενα καινουριο θεμα στο φορουμ, με τιτλο ''Κατασκευη Κιθαρας'' ,,θα εχει ενδιαφέρον. ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 244837874

ενας φιλος μου μου ειχε ζητησει παλια να φτιαξουμε ενα μπουζουκι αλλα δεν το φτιαξαμε γιατι δεν ειχαμε χρονο.
Το πρωτο οργανο που εφτιαξα ηταν ενας σκαφτος μπαγλαμας πριν απο 30 χρονια.Ακολουθησαν μπουζουκια και τζουρας αλλα τα τελευταια 10 χρονια φτιαχνω μονο κιθαρες.
Εχω φτιαξει 7-8 ολων των ειδων,κλασικη,ακουστικη,gipsy Jazz.και τελευταια την 12χορδη.Απο την τελευταια δεν εχω καθολου φωτο απο την κατασκευη και τωρα ειμαι στα τελειωματα.
Οποτε μονο τελειωμενη μπορω να βαλω.
Αν υπαρχει ομως ενδιαφερον, εχω απο παλιοτερες κατασκευες.

jeepap

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Νοε 25, 2016 8:33 am

jeepap έγραψε:
-nikos- έγραψε:αν φτιαχνεις κιθαρα βγαλε μερικες φωτο απο την κατασκευη 
Οποτε μονο τελειωμενη μπορω να βαλω.
Αν υπαρχει ομως ενδιαφερον, εχω απο παλιοτερες κατασκευες.

φυσικα και υπαρχει ενδιαφερον !!!

ξερεις ποσοι θελουν να φτιαξουν ενα μπασο ή μια κιθαρα και δεν ξερουν απο που να αρχισουν ?? study


μπορεις να το βαλεις στα χομπι ή στην γενικη συζητηση το νεο θεμα,στα χομπι θα το βρίσκει πιο ευκολα καποιος.
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από spurosa Τρι Δεκ 06, 2016 10:07 am

Νίκο  καλημέρα   χρόνια  πολλά  πολύχρονος.

spurosa

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Δεκ 06, 2016 11:41 am

ευχαριστώ φιλε μου, και εσύ οτι επιθυμεις 
στην αγκαλιά σου να σου ερθει  ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 1746148819
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από nickbillzoes Τρι Δεκ 06, 2016 3:50 pm

Πολυχρονος συν-ονοματε! να μας χαιρονται!
Ευχομαι καλες κατασκευες και παντα υγεια!
Εγω αδερφε περιμενα 2 μηνες το τορναρισμα(!!!!) 
 και πανω που ξεκινησα το "δεσιμο"  συνειδητοποιησα οτι οι σπειρες ηταν τεραστιες και δεν εκλεινε το μπροστινο καπακι. Οποτε τα ξηλωσα ολα και ξεκιναω απο την αρχη παλι. Πολύχρονος Νικολα κ ευχαριστω για τη βοηθεια!!

nickbillzoes

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Δεκ 06, 2016 5:00 pm

χρονια πολλα και σε σενα Νικολα,, να μας χαιρονται αυτοι που μας αγαπουν. ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 1746148819
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Πεμ Δεκ 08, 2016 12:57 pm

Γεια σας. Ξεκινησα να φτιαξω ενα μικρο συστημα με φωτοβολταικο αλλα το πανελ που εφτιαξα απετυχε. Εχω στο σπιτι τρεχουμενο νερο με αρκετη πιεση. Δεν εχω γνωσεις ηλεκτρολογιας ομως πιανουν τα χερια μ. Εχω ενα παλιο δυναμο αυτοκινητου χωρις ρυθμιστη πανω χωρις τιποτα. Θα μπορεσω να το φτιαξω μονος κ να λειτουργει σαν γεννητρια? Η μπαταρια μ ειναι 12v 18A

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Πεμ Δεκ 08, 2016 1:11 pm


Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Πεμ Δεκ 08, 2016 2:05 pm

Babantza έγραψε:Γεια σας. Ξεκινησα να φτιαξω ενα μικρο συστημα με φωτοβολταικο αλλα το πανελ που εφτιαξα απετυχε. Εχω στο σπιτι τρεχουμενο νερο με αρκετη πιεση. Δεν εχω γνωσεις ηλεκτρολογιας ομως πιανουν τα χερια μ. Εχω ενα παλιο δυναμο αυτοκινητου χωρις ρυθμιστη πανω χωρις τιποτα. Θα μπορεσω να το φτιαξω μονος κ να λειτουργει σαν γεννητρια? Η μπαταρια μ ειναι 12v 18A


καλώς ήρθες στο φόρουμ.. ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 3689752291

μια χαρα φενεται το εργαλειο [γαιδουρακι χεχε] αν ακολουθησεις τα βηματα που εχουν περιγραφει δεν 
βλεπω λογο αποτυχειας,, 

εξαλου αν οπως λες πιανουν τα χερια σου σημενει οτι μαθενεις γρηγορα,,, ετσι, βαλε μπρος και εδω ειμαστε.
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Πεμ Δεκ 08, 2016 2:08 pm

Ειναι τοσα πολλα γραμμενα που εχω χαθει. Δε νομιζω οτι θα καταφερω να το φτιαξω. Εχω ανοξει τον δυναμο. Πρπει να αλλαξω τα συρματα κ να βαλω μαγνητες? Επισης κατι ειχες γραψει για νερομυλο που θα εχει λιγες στροφες οποτε δεν παω για ανεμο αλλα νερο. Κ η πιεση δεν ειναι πολυ μεγαλη.

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Πεμ Δεκ 08, 2016 2:34 pm

Βασικα δε ξερω πως να αρχισω. Οποτε αν μπορειτε να με καθοδηγησετε θα ημουν ευγνωμων. Ειναι κριμα να πηγαινει τοσο νερο χαμενο  Very Happy
Το ονομα μ ειναι Μπαμπης απο Σερρες. 
Ευχαριστω

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Πεμ Δεκ 08, 2016 5:18 pm

Μπαμπη θα αρχισεις,,, Arrow απο την αρχη,,

θα αντικαταστησεις το πηνιο του ροτορα με μαγνητη,,ειναι ολα γραμμενα στην αρχη του θεματος, με φωτογραφιες και λεπτομεριες.

ο μονος που μπορει να το φτιαξει εισαι εσυ ο ιδιος,,, αν παλι δεν μπορεις βρες καποιον φιλο σου που μπορει για να το φτιαξετε μαζι.

αγορασε τον μαγνητη και τοποθετησε τον, ανεβασε φωτο απο το αποτελεσμα και τα ξαναλεμε.
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Πεμ Δεκ 08, 2016 7:08 pm

Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Πεμ Δεκ 08, 2016 7:27 pm

Το μεσημερι ειπα να σας ανεβασω ενα βιντεο αλλα ειπα μη σας ζαλιζω. Αλλα νομιζω θα ειναι ικανοποιητικο. Αυριο θα το εχετε. Επισης η ολη ιδεα ξεκινησε απο ενα ντεκορ στον κηπο που ηθελα να φτιαξω με νερομυλο μικρο βεβαια για ομορφια αφου  εχω τρεχουμενο νερο. Κ λεω γιατι να μην παραγω κ λιγο ρευμα Wink

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Παρ Δεκ 09, 2016 11:21 am


αυτη ειναι η βρυση. 
πριν συνεχισω το πειραμα πρεπει να ξερω καποια πραγματα γιατι προκειται να δωσω χρηματα κ μη πανε τζαμπα, γιατι πολλα τετοια εχω κανει κ εφαγα το κεφαλι μ.
1ο. εαν επιλεξω νεοδυμιου μαγνητη πως θα τον κεντραρω μεσα στο ροτορα κ πως θα τον κολλησω? με εκεινη την κολλα πλαστελινι?
2ο. αρχικα αν δεν αλλαξω τα πηνια πως θα βγαλω τα καλωδια (+-).?ενωνονται ολα τα πηνια μαζι ?
3ο. εχω ενα ρυθμιστη φορτισης απο φωτοβολταικο κ ειναι στα 30 αμπερ..12/24 βολτ αυτοματος. θα με καλυψει?

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Δεκ 09, 2016 11:48 am

Babantza έγραψε:λες δε θα κανει τπτ? με γραναζια θα γινει . δε θα μπορει να γυρισει καθολου ?

λιπων..... χρειαζεσαι ενα τετοιο =http://www.ebay.com/itm/10W-Water-Turbine-Generator-Micro-Hydroelectric-DIWR-LED-Power-DC-5V-12V-80V-WR-/262698916701?var=&hash=item3d2a135b5d:m:m0gOoM6KLMnaz3vKH_WZjhw

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 S-l16010

αλλα μεγαλυτερο....

οταν λεω μεγαλυτερο εννοω οτι αυτο που βλεπεις στην φωτο εχει φτιαχτει για να βγαζει ρευμα σε 3 μπαρ πιεση...

εσυ δεν εχεις ουτε ενα μπαρ,, ετσι πρεπει 
να μεγαλωσεις την κλιμακα πχ.... 60 ποντους διαμετρο για να βγαλεις ρευμα απο το νερο που εχεις...
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Παρ Δεκ 09, 2016 12:03 pm

Αυτο ειναι 10w. Κ πιο μεγαλο δεν εχει.
Λετε να μην το κανω καθολου?
Ο ανεμος ποσο πιο γρηγορα μπορει να το γυρισει. Κ εννοω οτι ανεμο δεν εχει κ πολυ, σε αρκετες περιοχες. Εκτος απο θαλασσα.
Αυτο που ρωτησα για την σταθεροποιηση τ μαγνητη κ για τα πηνια την συνδεση μπορειτε να με πειτε πως θα γινει?

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Δεκ 10, 2016 8:31 am

Babantza έγραψε:Αυτο ειναι 10w. Κ πιο μεγαλο δεν εχει.
Λετε να μην το κανω καθολου?
Ο ανεμος ποσο πιο γρηγορα μπορει να το γυρισει. Κ εννοω οτι ανεμο δεν εχει κ πολυ, σε αρκετες περιοχες. Εκτος απο θαλασσα.
Αυτο που ρωτησα για την σταθεροποιηση τ μαγνητη κ για τα πηνια την συνδεση μπορειτε να με πειτε πως θα γινει?

εγω λεω......... να μην το κανεις καθολου,,  οχι γιατι δεν θα πετυχει αλλα γιατι 
ρωτας πραγματα που τα εχω ηδη περιγραψει..και με φωτο και με λεξεις,,

ρωτας για την σταθεροποιηση του μαγνητη η οποια φενεται εδω=https://doityourself123.forumgreek.com/t34-topic 
στην πρωτη σελιδα.
ρωτας για την συνδεση των πηνιων που εχει περιγραφει απειρες φορες αλλα και στην πρωτη σελιδα,, απλα αντικαθηστας το χωντρο συρμα με λεπτο αντιγραφοντας την αρχικη συνδεση...δηλ, το πως θα συνδεσεις τα πηνια βρησκεται μπροστα σου στον δυναμο σου.


στο αμεσως προιγουμενο ποστ μου σου περιεγραψα οτι αυτα που βλεπεις στην φωτο ειναι για 3 bar και εσυ δεν εχεις στην διαθεση σου ουτε ενα1 bar και θα χρειαστει να φτιαξεις μεγαλο νερομυλο 
που μπορει να αξιοιησει μικρη ποσοτητα νερου, και αυτο το περασες στα ψιλα γραμματα...ομως αυτο ηταν το πιο σημαντικο διοτι θελει περισσοτερη δουλεια και τεχνη η 
κατασκευη του νερομυλου απο το να αντικαταστησεις τα εσω ενως δυναμου.


ως εκ τουτου λεω.... μην το κανεις καθολου. ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 2695339710
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Σαβ Δεκ 10, 2016 8:39 am

Δεν εχω γνωσεις απο ηλεκτρολογια καθολου. Συνδεσεις κ τετοια δε τα ξερω γι αυτο τα ρωταω. Οσο για τον νερομυλο εχω σκεφτει ακριβως πως θα το κανω κ πιστευω πως θα δουλεψει. Απο αυτα που διαβσζω δε βγαζω κ πολυ ακρη γιατι τα λετε κ λιγο επιστημονικα οσο κ αν εσας δε σας φαινονται. Καλημερα!

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Δεκ 10, 2016 9:16 am

φτιαξε τον μυλο και μετα φτιάχνεις τον δυναμο,

οσο για τα ηλεκτρολογικα, καποιος φιλος σου θα μπορει να κατανοησει αυτα που εχουν γραφτει εδω, κανε εσυ το μηχανικο μερος και βρες εναν φιλο σου να σε βοηθησει με το ηλεκτρολογικο.
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Σαβ Δεκ 10, 2016 9:28 am

Οκ. Ευχαριστω παντως. Θα το ξεκινησω. Θα ξανα ενοχλησω καποια στιγμη.

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Δεκ 10, 2016 9:30 am

Babantza έγραψε:Οκ. Ευχαριστω παντως.  Θα το ξεκινησω. Θα ξανα ενοχλησω καποια στιγμη.
Μπαμπη δεν ενοχλεις,, απλα αυτο που θελω να σου πω ειναι 
οτι μετα απο ολη την περιγραφη που εχει γινει το επομενο βημα ειναι να...... ερθω εκει και
 να συνδεσω τα καλωδια χεχε Very Happy κατι που οπως καταλαβενεις ειναι αδυνατον ,,,ξεκινα, φτιαξε οτι μπορεις και σε καναδυο λεπτομεριες που δεν 
τα καταφερνεις τοτε κατι θα γινει,, τωρα μιλαμε για καλωδια χωρις καλωδια.

καλη επιτυχεια.
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Δεκ 10, 2016 1:37 pm

Babantza έγραψε:
Εδω τωρα, αυτο με το πηνιο που λες δε μππρω να το καταλαβω. Το πηνιο τα δυο συρματα που θα εχει το ενα ειναι + και το αλλο -?.

εδω τα λεει ολα =https://doityourself123.forumgreek.com/t31-topic
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 20 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Babantza Δευ Δεκ 12, 2016 5:14 pm

κατι τετοιο σκεφτομαι οτι θα βγει . αλλα με περισσοτερα γραναζια θα παρει αλλες στροφες.

Babantza

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 20 από 23 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης