Do It Yourself


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Do It Yourself
Do It Yourself
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

+20
maiklkf
spurosa
Πέτρος48
nickbillzoes
ΛΥΚΟΝΙ
kitrinhs
robo ibo
tsimpidas
klik-01
ΣΑΒΒΑΣ
thomas lpg
sv3.Δημητρης
TZAK KLIK
SV2
radioer. sv3. Δημητρης
NIKDOUL
markos
_ab
Φανης
-nikos-
24 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 23 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Ιουλ 30, 2016 10:21 am

ενωεις την φτερωτη ??σαν αυτη ? =

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Bqpfqi10

την φτερωτη,,,,,, απλα την τοποθετεις..... αν την εχεις ηδη ταιριαζεις τον αξωνα στην φτερωτη..

 αν την κατασκευασεις 
την κατασκευαζεις για να ταιριαζει στον αξωνα...  ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 3734853752

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Σαβ Ιουλ 30, 2016 11:20 am

ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΤΕΡΩΤΗ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!
ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΡΟΤΟΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΗΝΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΓΝΗΤΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΣΤΕΣ...
Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Δευ Αυγ 01, 2016 9:02 am

jeepap έγραψε:



Οσο για τα αλλα θεματα του φορουμ τα ειδα και μαλιστα μου εδωσες την ιδεα αν βρω ενα βεζινοκινητηρα, με ενα δυναμο να το κανω γενητρια και λυσω το προβλημα
Ευχαριστω


δεν θα λυσεις απλα το προβλημα σου.... θα γινεις εντελως αυτονομος...

η πατεντα δυναμο-κινητηρας [ντιζελ ή βενζινη] ειναι φοβερη..φτιαξαμε με εναν φιλο μου 
μια εγκατασταση 
στο εξοχικο του στα 12 βολτ και εχει απεξαρτητοποιηθει εντελως απο την δεη σε θεμα φωτισμου,,, τωρα ψαχνει 
για κατι τετειο =http://www.ecvv.com/product/4292808.html για να λυσει και το προβλημα της ψυξης...


το χειμωνα θα ανεβασω σχετικο thred για οικιακη ηλεκτρικη αυτονομια με ελαχιστες μπαταριες [3-4] 
και κόστος καυσιμων που βγενει στο 1/3 του λογαριασμου της δεη,,,
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από jeepap Τρι Αυγ 02, 2016 10:56 am

Καλημερα σε ολους
Χθες δοκιμασα να μετρησω τα Α με τις λαμπες όπως μου είπες Νικο και μια και δεν ειχε αερα κατεβασα το μοτερ και το γυρισα με το δραπανο βαζοντας μια λαμπα 12V 42A.το αποτελεσμα ηταν να αναψει πληρως από τα 8-9V.Αρα υποθετω ότι μπορει να δωσει και 50W.Το θεμα νομιζω είναι ότι μολις τωρα αρχισα να παιρνω μυρωδια και να καταλαβαινω την πολυπλοκότητα της ολης κατασκευης  και εξηγω παρακατω.
Οσο για το δυναμο-κινητηρας, να πω μονο, ότι εχω ένα τροχοσπιτο στο χωραφι και σκεφτομουν ότι θα μπορω να μεινω καποιες μερες αν ειχα ρευμα.Απλα για φωτισμο αντε και κανα μικρο ψυγειακι.Ετσι που τα λες αρχιζω να σκεφτομαι ότι μπορει να βγαλω και νερο απ το πηγαδι(το καλοκαιρι εχω συχνες διακοπες νερου).
Πετρο πραγματικα φαινεται πολύ ενδιαφερουσα η ολη κατασκευη αυτό που δεν μπορω να καταλαβω είναι αν εχει πλεονεκτηματα  η οριζοντια περιστροφη.Αλλιως νομιζω θα μπορουσε να μπει και σε ιστο.
Καπου ειχα δει ένα βιντεο με μετρησεις για αυτό το συστημα κατευθυνσης της διευθυνσης  του ανεμου πανω στα πτερυγια και σε χαμηλες ταχυτητες ανεμου διπλασιαζε την ταχυτητα περιστροφης.
Οσο για την δοκιμη που λες να κανεις (χωρις  προσανατολισμο) εγω για τις δοκιμες μου χρησιμοποιω ένα μπακαλιστικο τροπο.Βαζω τον ανεμιστηρα  μπροστα στην κατασκευη και αλλαζοντας φτερα  εχω ένα μετρο συγκρισης.
Με  αυτο τον τροπο ειδα ότι η απλουστερη και γρηγοροτερη κατασκευη μου ηταν και η καλυτερη.Ξεκινησε να γυριζει με τον ανεμιστηρα στην 2η σκαλα και στην 3η μου εδινε 3,4V.Σε μια υπαρχουσα πλαστικη φτερωτη αυτοκινητου με 11 μη συμμετρικα φτερα(κατι παραπανω θα ξερουν)απλα  τα προεκτεινα λιγο. Σιγουρα παιρνει  βελτιωσεις .Θα προσπαθησω να στειλω  φωτο.
Ενώ λοιπον νομιζα ότι ειχα φτασει καπου,ότι σχεδον ειχε λυθει το θεμα με τα πτερυγια, με το που εβαλα το φορτιο, θυμιζω μια λαμπα 12V 42W Τα 3,4 εγιναν 0,12V.
Οκ λογικο να κοψει αλλα τοσο πολύ!!!Ενω στην αρχη χαρηκα με τα 50W που υπολογισα το μοτερ στο τελος ψιλοαπελπιστηκα είναι η αληθεια γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν μπορω να τα παρω  τουλαχιστον με τα συγκεκριμενα φτερα.
Τελικα θελει πολύ ψαξιμο ακομα…………

Οσον αφορα τα ξυλινα φτερα που διαβασα σε προηγουμενο μήνυμα εχω δοκιμασει από ένα κομματι μπαμπου διαμετρου 20cm που ειχα και ακολουθησα το σχεδιο που υπαρχει παντου για pvc .Σε αυτό που εχω μια επιφυλαξη είναι αυτό που αναφερθηκε για την διφτερη γιατι όταν τη δοκιμασα μου εβγαζε ένα κραδασμο σε χαμηλες παντα στροφες,ενώ η τριφτερη με τα ιδιο τυπο φτερων όχι.Επισης νομιζω ότι η τριφτερη ξεκιναει με λιγοτερο αερα.

jeepap

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Αυγ 02, 2016 11:22 am

jeepap έγραψε:
Οκ λογικο να κοψει αλλα τοσο πολύ!!!Ενω στην αρχη χαρηκα με τα 50W που υπολογισα το μοτερ στο τελος ψιλοαπελπιστηκα είναι η αληθεια γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν μπορω να τα παρω  τουλαχιστον με τα συγκεκριμενα φτερα.
Τελικα θελει πολύ ψαξιμο ακομα…………

Οσον αφορα τα ξυλινα φτερα που διαβασα σε προηγουμενο μήνυμα εχω δοκιμασει από ένα κομματι μπαμπου διαμετρου 20cm που ειχα και ακολουθησα το σχεδιο που υπαρχει παντου για pvc .Σε αυτό που εχω μια επιφυλαξη είναι αυτό που αναφερθηκε για την διφτερη γιατι όταν τη δοκιμασα μου εβγαζε ένα κραδασμο σε χαμηλες παντα στροφες,ενώ η τριφτερη με τα ιδιο τυπο φτερων όχι.Επισης νομιζω ότι η τριφτερη ξεκιναει με λιγοτερο αερα.


50watt ατα 12ν ειναι σχεδον 5 αμπερ... πολυ καλα,, ομως σε τι στροφες πηρες τα 12ν,, αν τις πηρες ψηλα τοτε δεν ειναι οτι καλυτερο.. 

οι τριφτερες οντος δεν εχουν κραδασμούς και ειναι και πιο αθόρυβες,,  οι δυφτερες ειναι μεν οι πιο δυνατες αλλα 
εχουν πολλα αλλα μειονεκτηματα οπως θορυβος και κραδασμους.




απλη τριφτερη=

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Images10


αθορυβη τριφτερη =

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Images11

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από jeepap Τρι Αυγ 02, 2016 12:38 pm

Βρηκα πως να βαζω τις φωτο αλλα νομιζω ειναι λιγο μεγαλες
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Fd6arl
Εχεις δικιο Νικο για τις στροφες το δραπανο μου λεει 2800 και τα πηρα περιπου στην μεση η λιγο πιο πανω

jeepap

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από jeepap Τρι Αυγ 02, 2016 1:02 pm

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 2mg11j6
Αυτο που παρατηρησα σε πρωτη φαση γυριζοντας τον αξονα με το χερι,είναι ότι τα δυο στην 1η φωτο  που είναι «κλειστα» με εξωτερικο ανεμιστήρα γυριζουν ευκολοτερα και για περισσοτερο χρονο και μαλιστα το bosh προηγειται με διαφορα.
Βεβαια τα αλλα εχουν διπλες εσωτερικες φτερωτες και ισως ετσι εξηγείται.
Νικο  τα ανοιχτου τυπου με τις εσωτερικες φτερωτες δεν κανουν και γιαυτο δεν εχω δει να τα χρησιμοποιεις στις μετατροπες σου;
Το ένα από αυτά που γραφει 70-132 Α σκεφτομαι ότι ισως εχει ενδιαφερον αν όχι για ανεμογενητρια,ισως για την βενζινομηχανη,αν σε μιση ωρα φορτιζει την μπαταρια….

Το 120AC που γραφει πανω ξερεις τι ειναι;
Ελπιζω να μπορειτε να δειτε ολοκληρες τις φωτο γιατι εγω δεν τις βλεπω
Μηπως πρεπει να τις μικραινω πρωτα σε κανα fotoshop;

jeepap

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Τρι Αυγ 02, 2016 11:02 pm

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 2ly4uar[/img]
Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Πέτρος48 Σαβ Αυγ 06, 2016 11:17 pm

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΑΝΕΜΟΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ

στην 3η 4η (άγνωστο Χ ) παράτα την βαριοπούλα και φτιάξε πρώτα αυτό. 

για να λένε μετά ότι εμείς δουλεύουμε με το "γάντι"..   ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 1496198508

Πέτρος48

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Κυρ Αυγ 07, 2016 9:31 am

Πέτρος48 έγραψε:στην 3η 4η (άγνωστο Χ ) παράτα την βαριοπούλα και φτιάξε πρώτα αυτό. 
ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΠΑΤΕΝΤΑ ΠΕΤΡΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΠΡΕΣΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ...
Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Πέτρος48 Δευ Αυγ 08, 2016 11:37 am

Πραγματικα ωραια η πρεσα στο βιντεο .Τα ποδαρακια όμως πώς θα τα φτιαξεις;Eκτος και αν τα παρεις ετοιμα από καποιον εξωλκεα.

Εφόσον διαθέτεις κάποιους εξωλκείς , και το υδραυλικό σύστημα . Απλά από τον εξωλκέα χρησιμοποιείς τα ανάλογα δόντια .
Δεν χαλάς ούτε τον εξολκέα ούτε και το υδραυλικό σύστημα . Παρά μόνο να κάνεις μια πολύ σταθερή και εγγυημένη βάση .
Στο εμπόριο κάτι τέτοια και πιο εξιδανικευμένα είναι πανάκριβα 1000 με 1500 ευρώ.
http://www.automotivetool.org/el/hydraulic-puller-set.html

Πέτρος48

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από jeepap Δευ Αυγ 08, 2016 6:26 pm

Καλησπερα σε ολους
Ανοιξα άλλο ένα δυναμο 70-132 Α παλι με 36 καναλια και συρμα 1,6 αλλα διαμετρο 104, παχος 34 και τελειως διαφορετικη συνδεσμολογια.

Μαλλον προσπαθησα να το ανοιξω γιατι χτυπωντας τον αξονα για να βγαλω το εμπρος καπακι, κεφαλωσα τις βολτες.Μαλλον χρειαζομαι εξωλκεα που δεν εχω η τη πρεσα που λεγαμε.
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 34fmucy
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Qp4652
Μηπως εχει κανενας σας κανενα περισσευουμενο φτιαγμενο δυναμο,εννοω που να μην τον ικανοποιει η αποδοση του και να σκεφτεται να τον ξαναφτιαξει;Θα μπορουσαμε να κανουμε ανταλλαγη με μερικα δυναμο και να ασχοληθώ μονο με τη κατασκευη της υπολοιπης ανεμογεννητριας.

jeepap

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Δευ Αυγ 08, 2016 8:01 pm

jeepap έγραψε:Καλησπερα σε ολους
Ανοιξα άλλο ένα δυναμο 70-132 Α παλι με 36 καναλια και συρμα 1,6 αλλα διαμετρο 104, παχος 34 και τελειως διαφορετικη συνδεσμολογια.

Μαλλον προσπαθησα να το ανοιξω γιατι χτυπωντας τον αξονα για να βγαλω το εμπρος καπακι, κεφαλωσα τις βολτες.


Μηπως εχει κανενας σας κανενα περισσευουμενο φτιαγμενο δυναμο,εννοω που να μην τον ικανοποιει η αποδοση του και να σκεφτεται να τον ξαναφτιαξει;Θα μπορουσαμε να κανουμε ανταλλαγη με μερικα δυναμο και να ασχοληθώ μονο με τη κατασκευη της υπολοιπης ανεμογεννητριας.

Aφου ειπα πιο πανω οτι πρεπει να βαζετε παντα ενα κοματι μεταλο μεταξυ του σφυριου και του αξωνα... ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 3350164617


ετσι δεν κεφαλωνει το τεμάχιο που μας ενδιαφερει....

οσο για τους ετοιμους δυναμο...... τι να πω... εμενα μου διναν 200 ευρο για τον μικρο και δεν τον εδωσα..


μην βιαζεσαι... προσπαθησε να  φτιαξεις τον δικο σου δυναμο. ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 61416244

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Αυγ 09, 2016 7:56 pm

Πέτρος48 έγραψε:

Το παν είναι να σου ψήνει καλά τα λουκάνικα και από τις 2 μεριές ...
Όλα τα άλλα είναι περιορισμός . ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 1746148819

ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ......

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 10988510

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Σαβ Αυγ 13, 2016 12:06 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΧΘΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟΝ ΜΑΓΝΗΤΗ 65 ΧΙΛ.ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ 600Χ600Χ600ΧΙΛ. ΟΠΟΥ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΥΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΦΕΛΙΖΟΛ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ''ΨΑΡΙΑ'' ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΝΙΚΟ

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 4232938862
Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Αυγ 13, 2016 12:07 pm

προσεχε  τα δαχτυλα !!!! ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 3304514176

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Σαβ Αυγ 13, 2016 11:59 pm

ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΗΡΙΑ
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 2co1q2a
Η ΠΑΤΕΝΤΑ ΝΙΚΟ
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 351fq0n
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 149t745
ΕΤΟΙΜΟΣ Ο ΡΟΤΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΘΙΚΤΑ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΝΙΚΟ ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 777110832
ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Xolgee
Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Πέτρος48 Κυρ Αυγ 14, 2016 12:08 am

Ωραίος άψογη δουλειά!

Πέτρος48

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από Talon Κυρ Αυγ 14, 2016 12:39 am

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΕΤΡΟ
ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΗ ΝΕΟΔΥΜΙΟΥ
ΓΙΑ ΝΑ ''ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ'' ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ ΜΕ ΜΙΑ ΣΠΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΚΑΙ Η ΕΛΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΟΛΗ ΤΟΥ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΣΤΟΝ ΡΟΤΟΡΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΑΧΤΥΛΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
 ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 3891378121
Talon
Talon

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από jeepap Κυρ Αυγ 14, 2016 10:43 am

Μπραβο Talon πολλη καλη δουλεια.
Τελικα χρησιμοποιησες φελιζολ ενδιαμεσα, η τα ξυλα που φαινονται στην φωτο ;
Περιμενουμε την συνεχεια.............

jeepap

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από spurosa Δευ Αυγ 15, 2016 10:24 am

Καλημέρα    χρόνια  πολλά  σε  όλους  τους  μεγάλους   εφευρέτες  κάνετε  κατάπληκτη  δαυλιά  με  βάλατε   στο   πειρασμό  να   ξεκινήσω  και  εγώ  .

spurosa

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από spurosa Δευ Αυγ 15, 2016 11:22 am

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 5vu135_th

spurosa

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Αυγ 16, 2016 8:30 am

spurosa έγραψε:Καλημέρα    χρόνια  πολλά  σε  όλους  .


καλως ηρθες στο φορουμ !!! ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 3689752291

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από spurosa Τετ Αυγ 17, 2016 9:48 am

Νίκο    και   Πέτρο   καλημέρα  σε ευχαριστώ  για  την  διευκρίνιση   να  σε  ρωτήσω   πόσο  σύρμα  να  χρειάζεται  για  τον  δυναμό;

spurosa

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια  - Σελίδα 8 Empty Απ: ΔΥΝΑΜΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ για ανεμογεννήτρια

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Αυγ 17, 2016 10:11 am

Πάρε ένα - ενάμισι κιλό.....

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 23 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης