Do It Yourself


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Do It Yourself
Do It Yourself
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από thomas lpg Παρ Οκτ 09, 2015 2:33 am

thomas lpg
thomas lpg

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2014
Τόπος : Λάρισα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Οκτ 09, 2015 10:01 am

περίμενα ποτε θα παρουσιαστεί 
και θα κάνω μια περίληψη του βιντεο.

οταν αρχικά ειδα να ριχνει νερο μεσα στις πλάκες πραγματικά θεώρησα οτι ....μας κανει πλακα... ομως μετα την παρακολουθηση 
της ομιλιας περι συχνοτήτων κατάλαβα οτι προκειτε για πραγματική πατέντα....

πολλές φορες οταν μιλούσα με τον τζακ-κλικ μου έλεγε οτι ενας τετράγωνος παλμός εχει απειρες αρμονικές,, ο εφευρέτης του βιντεο οπως φενεται 
χρησιμοποιησε τις αρμονικες ενος τετράγωνου παλμου προκειμένου να αγγιξει την συχνότητα δόνησης του μορίου του νερου.

η συχνότητα δε που χρησιμοποιεί πρεπει να ειναι αρκετα χαμηλή [πιο χαμηλή απο αυτη που λεει !!!]
διότι εκει που βάζει το πηνίο με το λεντ το πηνίο εχει πολλές σπείρες αρα δεν είναι υψηλή η συχνότητα.

Ο εφευρετης ειναι πολυ αξιόλογος και φενεται οτι προκειτε για ''τρελο επιστήμονα'' που με τις ''τρελες'' του ιδεες οπως οτι και το νερο ειναι ενα ειδος στάχτης ανακάλυψε κατι θαυμαστό 
και πιστεύω αρκετά προσβάσιμο απο εναν μεσο άνθρωπο με τις κατάλληλες γνώσεις...

περισσότερη ''αποκρυπτογραφιση'' σε επόμενο ποστ,,,,

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Οκτ 09, 2015 12:07 pm

-nikos- έγραψε:περίμενα ποτε θα παρουσιαστεί 
και θα κάνω μια περίληψη του βιντεο.

οταν αρχικά ειδα να ριχνει νερο μεσα στις πλάκες πραγματικά θεώρησα οτι ....μας κανει πλακα... ομως μετα την παρακολουθηση 
της ομιλιας περι συχνοτήτων κατάλαβα οτι προκειτε για πραγματική πατέντα....



περισσότερη ''αποκρυπτογραφιση'' σε επόμενο ποστ,,,,

ειδα και το δεύτερο βίντεο όπου ανοίγει την συσκευή προκειμένου να δουμε οτι δεν κρύβει μεσα του καμια μπαταρια...

το βιντεο=





για την ακρίβεια ''κρύβει'' μια μπαταρία μεσα...... Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1699945325....η μπαταρία που εχει ειναι χημικού τύπου 
και χρησειμοποιηται προκειμένου να δώσει ενέργεια στους δυο ταλαντωτές που 
ειναι κολλημένοι πανω στο κουτί....

η συχνότητα που χρησιμοποιεί ειναι άγνωστη Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 2695339710 ομως ειναι σίγουρα Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1715487243 τετράγωνη χωρις αρνητική ιμηπεριοδο.

οι ταλαντωτές ''δονουν'' τα μορια του νερου με αποτελεσμα τα μορια του υδρογόνου που ειναι μικροτερα και ''κολημενα'' στα ατομα του οξυγόνου να εχουν μια ταση να αποκολληθούν και ανεβαίνουν στην επιφανια του νερου λόγο της υψηλής τους κινητικοτητας,, ομως δεν εχουν ακόμη αποκολληθεί απο τα μόρια του οξυγόνου...

σε αυτο βοηθά η ενεργειακή μεμβράνη που βρίσκεται στην επιφανια καλυμμένη απο τεφλον ωστε να μην μπορει να εισέλθει μεσα της το νερο σαν αυτούσιο αλλα μονο τα 
μορια του υδρογόνου που ειναι καταπολυ λεπτότερα απο αυτά του οξυγόνου...

επισεις πιστεύω οτι δεν παράγει ηλεκτρισμο αν δεν καταναλωνει.... δηλ, αν δεν ειναι συνδεδεμένες οι κυψέλες που μετατρέπουν το υδρογόνο σε ηλεκτρισμό σε κάποια κατανάλωση τοτε 
δεν παράγουν εξίσου.


εχω να πω οτι ο Κυριος Ζωγραφος - εφευρετης της συσκευής που μετατρέπει το νερο σε ηλεκτρισμό
''έβαλε'' τα ''γυαλιά'' σε ολη την επιστημονική κοινότητα ολου του κόσμου Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 794374389
και του εύχομαι 
καλή τύχη διότι τα ''δύσκολα'' τώρα αρχίζουν.....τωρα που η εφευρεση 
του ειδε το φως της δημοσιότητας και σε καμια 10ρια μερες ολος ο κοσμος θα ασχοληθει μαζι του.....περισσότερο μαλιστα απο ολους 
αυτοι που θίγονται περισσότερο = οι πετρελαιαδες και οι πετρελαιικες τους εταιρίες Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 3304514176 που συνηθως ''αφανίζουν''  Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 510704543τετειες ανακαλύψεις και....αυτους που τις ανακάλυψαν...




κλασική περίπτωση αυτή του Stan Meyers =



οπου με αναλογο τροπο διεσπασε τα μορια του νερου αντλωντας απιστευτη δυναμη.....
ο Stan Meyers πέθανε ξαφνικα ενω έτρωγε σε φασφουνταδικο !!!!!


o Paul Pantone =

Α


βρήκε τροπο να διασπά το νερο μεσο θερμότητας και συμπιεσης σε ιονισμένο ''αντιδραστήρα'' 
και οταν θελησε να το δημοσιευσει τον απειλησαν να ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....αυτος παρα τις απειλες 
αποφασισε να 
το δημοσιεύσει και τοτε τον ''μπαγλάρωσαν'' και τον έκλεισαν σε ψυχιατριο μεχρι να δουν τι θα κάνουν....
ελευθερώθηκε πριν λιγα χρονια οταν 
κατέληξαν οτι η ''πατεντα'' του δεν ηταν εύκολη στην χρήση.....



απο το ταπεινο αυτο φορουμ εχω να πω στον ελληνα εφευρετη οτι αν δει τα ''σκουρα'' να δημοσιεύσει 
την ακριβης συχνότητα που διασπα το νερο καθως και το σχηματικο 
του πομπου που χρησιμοποιεί ωστε να απελευθερωθει η γνωση περα απο την δύναμη των πετρελαιικων εταιριων.

ίσως έτσι δοξαστεί........ ενώ είναι ακόμη εν ζωή. Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 2924151942

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από tsimpidas Σαβ Οκτ 10, 2015 9:45 am

-nikos- έγραψε:



εχω να πω οτι ο Κυριος Ζωγραφος - εφευρετης της συσκευής που μετατρέπει το νερο σε ηλεκτρισμό
''έβαλε'' τα ''γυαλιά'' σε ολη την επιστημονική κοινότητα ολου του κόσμου Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 794374389
και του εύχομαι 
καλή τύχη διότι τα ''δύσκολα'' τώρα αρχίζουν.....τωρα που η εφευρεση 
του ειδε το φως της δημοσιότητας και σε καμια 10ρια μερες ολος ο κοσμος θα ασχοληθει μαζι του.....περισσότερο μαλιστα απο ολους 
αυτοι που θίγονται περισσότερο = οι πετρελαιαδες και οι πετρελαιικες τους εταιρίες Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 3304514176 που συνηθως ''αφανίζουν''  Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 510704543τετειες ανακαλύψεις και....αυτους που τις ανακάλυψαν...




κλασική περίπτωση αυτή του Stan Meyers =

 


ειδες τι γραφουν εδω = http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=82728  ???

πια ειναι η γνωμη σου ??

tsimpidas

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Οκτ 10, 2015 10:06 am

διαβασα τα ποστ..... το δικο σου δεν το ειδα εκει.... 

οπωτε δεν καταλαβα την ερωτηση.. πια ειναι η γνωμη μου για την συσκευη ??
ή πια ειναι η γνωμη μου για τις απαντησεις που διαβασα ??


πάντως η γνωμη μου για τους διπλωμάτες ειναι αρνητικη.... ποτε δεν εβαλα αλλον να ''βγαλει τα καστανα απο την φωτια'' και ποτε δεν συμπάθησα αυτους που το κανουν.. Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 4038908081

οποτε θελω την δικη σου γνώμη πριν σου πω πια ειναι η γνώμη μου για τους σχολιασμούς για την εφευρεση του Πετρου Ζωγράφου. Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 916842122

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από tsimpidas Σαβ Οκτ 10, 2015 11:15 am

είδα τα βίντεο του τριανταφυλοπουλου και 
είμαι σε ελαφρά συνχηση,
διότι αφενός φαίνεται οτι συμβαίνει αυτο που περιγράφεις με τις κυψέλες και τους εκπομπους ενω απο την αλλη 
δεν ξέρουμε αν στην εκπομπή με το μεγαλύτερο κομμάτι μήπως είχε όντως μια 
μπαταρία μεσα στο αλλουμινοχαρτο και με ενα ινβερτερ τροφοδοτούσε τις λάμπες που ηταν όλες λεντ και μάλιστα δεν ειχαν επαρκή φωτισμό...


ειμαι σκεπτικός ακομη. Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 417567508

tsimpidas

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Σαβ Οκτ 10, 2015 11:42 am

αν υποθεσουμε οτι προκειτε για απατη...

και οτι προσπαθει να βρει επενδητη... ο επενδητης αυτος νομιζεις οτι θα ειναι τοσο βλακας που θα δωσει ενα 
τεραστιο ποσο χρηματων στον τριανταφυλοπουλο χωρις πριν να τον βαλει να υπογραψει 
συμβόλαιο με ποινικες ρητρες που θα τον αποζημειοσουν σε περίπτωση απατης ??


εγω είμαι ας πουμε απο αυτους που πιστεύουν οτι προκειτε για αληθινή κατασκευή και πατέντα...

αν ειναι απατη τοτε και εγω θα ειμαι ενας απο τους εξαπατημενους... φυσικα δεν θα ''αγοράσω'' το εν λογο αντικειμενο πριν επαληθευτεί η χρηστικότητα του ετσι.... δεν εχω τιποτα να χασω με το να ειμαι θετικός και αισιόδοξος απέναντι στην εν-λογο πατεντα.....

αντίθετα οσοι καταδικάζουν κατι πριν αποδειχθεί αν ειναι 
αληθεια ή ψέματα δεν εχω αλλη περιγραφή εκτός του οτι ειναι μαλάκες !!!  Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 2695339710

καλύτερα να μην λεγαν τιποτα παρα να βριζουν την πατεντα και τον εφευρετη της χωρις αποδείξεις,,, αυτο δείχνει ποσο μαλάκες και μικρόμυαλοι είναι...


για την πατέντα ?? = ας περιμένουμε με αισιοδοξία... Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1735953864

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από thomas lpg Δευ Οκτ 12, 2015 12:52 pm

-nikos- έγραψε:αν υποθεσουμε οτι προκειτε για απατη...

και οτι προσπαθει να βρει επενδητη... ο επενδητης αυτος νομιζεις οτι θα ειναι τοσο βλακας που θα δωσει ενα 
τεραστιο ποσο χρηματων στον τριανταφυλοπουλο χωρις πριν να τον βαλει να υπογραψει 
συμβόλαιο με ποινικες ρητρες που θα τον αποζημειοσουν σε περίπτωση απατης ??


εγω είμαι ας πουμε απο αυτους που πιστεύουν οτι προκειτε για αληθινή κατασκευή και πατέντα...

αν ειναι απατη τοτε και εγω θα ειμαι ενας απο τους εξαπατημενους... φυσικα δεν θα ''αγοράσω'' το εν λογο αντικειμενο πριν επαληθευτεί η χρηστικότητα του ετσι.... δεν εχω τιποτα να χασω με το να ειμαι θετικός και αισιόδοξος απέναντι στην εν-λογο πατεντα.....

αντίθετα οσοι καταδικάζουν κατι πριν αποδειχθεί αν ειναι 
αληθεια ή ψέματα δεν εχω αλλη περιγραφή εκτός του οτι ειναι μαλάκες !!!  Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 2695339710

καλύτερα να μην λεγαν τιποτα παρα να βριζουν την πατεντα και τον εφευρετη της χωρις αποδείξεις,,, αυτο δείχνει ποσο μαλάκες και μικρόμυαλοι είναι...


για την πατέντα ?? = ας περιμένουμε με αισιοδοξία... Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1735953864
Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 2734654361 +100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000........................................00000000000000000000000000000000000000
thomas lpg
thomas lpg

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2014
Τόπος : Λάρισα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από thomas lpg Δευ Οκτ 12, 2015 2:01 pm

Ανυπομονώ να δω την συνέχεια, ως γνωστό η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της , εύχομαι ολόψυχα την εφεύρεση του Πέτρου Ζωγράφου και τον ίδιο να έχουν ένα έσειο τέλος γιατί αυτήν την στιγμή τα βάζει με τα μεγάλα συμφέροντα. Ας μην ξεχνάμε των μεγάλο δάσκαλο και πρωτοπόρο Νικόλα Τέστλα που ήθελε να δώσει των ηλεκτρισμό τζάμπα στον κόσμο, έφυγε ξαφνικά από την ζωή ξεχασμένος σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου απο όπου όλες η σημείωσης και σχέδια του εξαφανιστήκανε.
Να σημειώσω πως ήταν ο μοναδικός επιστήμονας που κατάφερε πριν από ένα αιώνα να να ταξιδέψει  το ρεύμα πάνω από 600 μέτρα εάν  δεν απατούμε χωρίς την βοήθεια καλωδίων βάζοντας λάμπες στο χώμα που άναβαν,σήμερα πειράματα που γίνανε από φοιτητές σε παγκόσμια κλίμακα δεν καταφέρανε να έχουν ρεύμα ούτε σε απόσταση των 2 μέτρων. Χαρακτηριστικά ούτε στο διπλανό δωμάτιο.      

http://ellaniapili.blogspot.gr/2015/08/blog-post_350.html


Έχει επεξεργασθεί από τον/την thomas lpg στις Δευ Οκτ 12, 2015 2:21 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Συμπλήρωσα τις 3ης τελευταίες σειρές στο post.)
thomas lpg
thomas lpg

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2014
Τόπος : Λάρισα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από Πέτρος48 Δευ Οκτ 12, 2015 10:14 pm

Τους ανεμιστήρες γιατί τους συμπεριλαμβάνει? μου θυμίζει κάτι περί στατικού ηλεκτρισμού και εκμεταλλεύεται και την μπαταρία . Το γεγονός ότι προτιμάει να μας δείξει πολλαπλές λάμπες να ανάβουν (κατά τον εφευρέτη συνολικά 400W και κατά άλλους 100W ) αλλά με αμυδρό φως και όχι κάτι πιο εντυπωσιακό π.χ. 1 έστω λάμπα των 20W πυρακτώσεως . Νομίζω αυτό κρύβει και την "δειλία " της κατασκευής . 
Γνώμη μου είναι ότι οι λάμπες μπορεί να ανάβουν με την φιλοσοφία του "βολταικού τόξου" και με υψηλό βολτάζ παρά αμπέρ . Όπως ακριβώς ανάβουν κάποια 12 βολτα σποτάκια με 16 λεντ που αυτά ανάβουν επίσης και με 8 βολτ . Γιαυτό και το αμυδρό φως.

Πέτρος48

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Οκτ 13, 2015 10:20 am

[μαλλον Suspect...] αυτό που έχει στο πάνω μέρος του κουτιού είναι αυτό=
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF%85%CF%88%CE%AD%CE%BB%CE%B7_%CE%BA%CE%B1%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%BC%CE%BF%CF%85

κυψέλες υδρογόνου.. απο αυτές τροφοδοτεί τους ανεμιστήρες... 

στον πατο του κουτιου εχει αυτο 100%  Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1138416066=
μπαταρια ανθρακα και μαγνησιου που μολις ριξεις νερο βγαζει ηλεκτρισμο ....παραδειγμα =


και μια πιο εμπορικη εφαρμογη της.....=

http://www.tovima.gr/science/technology-planet/article/?aid=438649

οπως βλεπουμε εχει αρκετη ενεργεια για να φορτισει κινητο να δουλεψει ανεμιστηρες και να αναψει λαμπακια.....
αυτος με αυτη την μπαταρια τροφοδοτει τους ταλαντωτες που διασπουν το νερο οπως ο ιδιος λεει.....



Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 417567508
τωρα..αν στο πανω μερος του κουτιου δεν εχει 
την κυψελη υδρογωνου και εχει την κυψελη απο αυτο εδω το μαραφετι =


τότε όντος προκειτε για απατη !!!! Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 3699359583

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Οκτ 21, 2015 11:59 am

-nikos- έγραψε:[μαλλον Suspect...] αυτό που έχει στο πάνω μέρος του κουτιού είναι αυτό=
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF%85%CF%88%CE%AD%CE%BB%CE%B7_%CE%BA%CE%B1%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%BC%CE%BF%CF%85

κυψέλες υδρογόνου.. απο αυτές τροφοδοτεί τους ανεμιστήρες... 

στον πατο του κουτιου εχει αυτο 100%  Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1138416066=
μπαταρια ανθρακα και μαγνησιου που μολις ριξεις νερο βγαζει ηλεκτρισμο ....παραδειγμα =


και μια πιο εμπορικη εφαρμογη της.....=

http://www.tovima.gr/science/technology-planet/article/?aid=438649

οπως βλεπουμε εχει αρκετη ενεργεια για να φορτισει κινητο να δουλεψει ανεμιστηρες και να αναψει λαμπακια.....
αυτος με αυτη την μπαταρια τροφοδοτει τους ταλαντωτες που διασπουν το νερο οπως ο ιδιος λεει.....



Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 417567508
τωρα..αν στο πανω μερος του κουτιου δεν εχει 
την κυψελη υδρογωνου και εχει την κυψελη απο αυτο εδω το μαραφετι =


τότε όντος προκειτε για απατη !!!! Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 3699359583



σχεδόν το παραδέχτηκε ο τύπος............. μπαταρία μαγνησίου-άνθρακα είναι.....




αυτου του τυπου οι μπαταριες δεν ειναι καινούρια εφεύρεση.... ειναι τουλάχιστον 30 ετων ισως και 
παραπάνω...

δεν θα τις γνώριζα τις συγκεκριμενες μπαταρίες αν δεν ειχε πεσει τυχαια στα χερια μου κατι λάμπες εκτακτης αναγκης απο ιστιοπλοικο εξοπλησμο πριν 20+ χρονια..... 

τις ειχαν πεταξει στα σκουπιδια οπου εκανα ''ρακοσυλεκτικη'' και τις πηρα για να τις εξετάσω,,,διοτι έμοιαζαν 
με φακους Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 4194983529 αλλα 
δεν ειχαν πορτάκι για να βαζεις μπαταριες,,, ετσι τις έκοψα για να δω πως στο καλο θα άναβε το λαμπακι πυρακτώσεως που ειχαν... Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 302832457


αφου τις εκοψα με το πριονι ειδα μεσα τις πλακες που ειχαν...σαν τις πλακες της μπαταριας αυτοκινητου αλλα χωρις υγρα...-στεγνες-...

το κουτακι τους ειχε τρυπες ωστε οταν βουλιαξουν να μπει θαλασσινο νερο μεσα και 
να αναψουν αυτοματα.

για να επιβεβεωσω τις υποψιες μου εφτιαξα λιγο αλατονερο και βυθισα μεσα την ''μπαταρια'' ....τοτε το λαμπακι αναψε και εμεινε αναμμένο για πανω απο 10 μερες.. Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 1138416066 .



ολο αυτο πριν 20 χρονια....  τις λάμπες αυτες τις πέταξαν προληπτικά γιατι ηταν ηδη 10 ετων,,,,

αν ψαξετε στα ειδη ιστιοπλοικου εξοπλισμου για λαμπες ναυαγιου παλαιού τυπου καπου θα βρητε τις συγκεκριμενες..λογικά οι νεου τυπου βγαίνουν σε λεντ με μπαταριες..


εψαξα και στο γκουγκλ Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 196810035 μηπως βρω καμεια περιγραφη αλλα δεν βρηκα.... ισως θεωρουνται ηδη απαρχαιομενη τεχνολογια....

αν βρω κατι θα το ανεβάσω.... πάντως ο τύπος δεν μπόρεσε να κρύψει την μικροαπατη του με την θεωρία των συχνοτήτων...

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Οκτ 23, 2015 11:57 am

-nikos- έγραψε:


ολο αυτο πριν 20 χρονια....  τις λάμπες αυτες τις πέταξαν προληπτικά γιατι ηταν ηδη 10 ετων,,,,

αν ψαξετε στα ειδη ιστιοπλοικου εξοπλισμου για λαμπες ναυαγιου παλαιού τυπου καπου θα βρητε τις συγκεκριμενες..λογικά οι νεου τυπου βγαίνουν σε λεντ με μπαταριες..


εψαξα και στο γκουγκλ Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 196810035 μηπως βρω καμεια περιγραφη αλλα δεν βρηκα.... ισως θεωρουνται ηδη απαρχαιομενη τεχνολογια....

αν βρω κατι θα το ανεβάσω.... πάντως ο τύπος δεν μπόρεσε να κρύψει την μικροαπατη του με την θεωρία των συχνοτήτων...




τις βρηκα....= λεγονται ανατρεπομενες λυχνιες....

λινκ= http://www.marinastores.gr/product.php?product=6106&category=247


αυτες οπως φενεται βγενουν σε δυο τυπους,, με μπαταριες ή με τις πλακες που ανεφερα πιο πανω...

αυτη στο λινκ πρεπει να ειναι αυτη με τα στηχεια που  ενεργοποιουνται με το αλατονερο...

λειτουργουν ως εξης= οταν βυθιστει το σκαφος το σκοινακι που φενεται στην φωτο τραβαει ενα ''πορτακι'' απο οπου ισερχεται θαλασινο νερο μεσα στον χωρο με τις ξηρες πλακες... τοτε αυτες αρχιζουν την αντιδραση και 
δημειουργουν ηλεκτρισμο που αναβει το λαμπακι.


τα βολτ της μπαταριας ειναι αναλογα του αριθμου των πλακων...εξου και η σταθερη ταση στο ''κουτι'' του εφευρετη της ζουγκλας..

αν ο ηλεκτρισμος προερχωνταν απο διασπαση του νερου τοτε θα ειχαμε αυξηση της θερμοκρασιας και φυσικα αλυσιδωτη αντιδραση στα μορια του νερου που θα ειχαν αυξο-μοιουμενη ταση [απο αυξομειουμενη ποσοτητα υδρογωνου..] και δεν θα ειχαμε σταθερη ταση εξωδου.


τωρα οσο αφορά τον κορεσμο του νερου απο την οξείδωση της πλακας λογικα στο πανω κουτακι βαζει καποιο αντιοξειδοτικο...εξου και οι ''αφροι'' που συσσωρεύονται στην επιφανια.



στο τελευταιο βιντεο παραδεχεται οτι......δεν χρεισιμοποιει το υδρογωνο.. Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 183906736

=






καλη η πατεντα του αλλα ο ηλεκτρισμος δεν προερχεται απο την διασπαση του νερου !!! Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 3699359583

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Οκτ 30, 2015 2:06 pm

οι τελευταιες εξελιξεις =




επιμενει οτι την αποδοση την οφείλει στις συχνότητες...

ο χρόνος θα δείξει...

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Τρι Νοε 17, 2015 9:36 am

Το υπουργειο αμυνης αποφασισε να παρει ως προστατευομενο του τον εφευρετη και την εφευρεση του...


στο βιντεο βλεπουμε μια εντυποσιακη ποσοτητα υδρογωνου που δημειουργει με ηλεκτρολυση χρεισημοποιωντας την 
παραγωμενη ενεργεια απο την εφευρεση.

για να παραχθει τοση ποσοτητα υδρογωνου χρειαζεται αναμφιβολα μεγαλη ποσοτητα ηλεκτρισμου και σε ταση και σε ρευμα.


το βιντεο=



απο την αρχη επιμενει ο Ζωγραφος οτι οι συχνοτητες που χρεισιμοποιει ειναι το σημειο κλειδι για την αποδοση της εφευρεσης.




ειμαι ακομη επιφυλακτικος !!! 
ο λογος ειναι οτι κατι τοσο φθηνό και οπως φαίνεται ευκολο σιγουρα αυταπατάται οταν περιμένει να το ελενξει διεκδικώντας χρήματα, για τα πνευματικα δικαιώματα.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Νοε 27, 2015 9:21 am





o Φρανκ Σινάτρα ειπε = ''η καλύτερη εκδίκηση είναι η απεριόριστη επιτυχία''


Ο Πέτρος Ζωγράφος μερα με την μερα περνει την ''εκδίκηση'' του απεναντι σε αυτους που τον κατηγορούσαν.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Ιαν 22, 2016 9:35 am

-nikos- έγραψε:
o Φρανκ Σινάτρα ειπε = ''η καλύτερη εκδίκηση είναι η απεριόριστη επιτυχία''


Ο Πέτρος Ζωγράφος μερα με την μερα περνει την ''εκδίκηση'' του απεναντι σε αυτους που τον κατηγορούσαν.


o Πετρος Ζωγραφος ''ανοιξε'' την συσκευη για να δειξει απο τι αποτελείται...




οπως φενεται προκειτε για συσκευη που δεν εχει εμφανιστει ποτε πριν,,, και το μεγαλο κουτι λειτουργει διαφορετικα απο το μικρο κουτι ,,,


και εκει που σχεδον ολοι πιστευαμε οτι εχει μπαταριες μεσα στο κουτι ...... βλεπουμε 
''διάστημικα'' πραγματα...

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό 2924151942

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από Πέτρος48 Παρ Ιαν 22, 2016 9:46 am

Το 1ο σπιράλ που έβγαλε στο 1ο λεπτό του βίντεο , παρατηρούμε ότι ο άνθρωπος βούλωσε τα άκρα της σωλήνας , αφού πρώτα έκοψε με την πένσα το άκρο και μετά την δίπλωσε την σωλήνα. ??? (θέλει ψυχανάλυση αυτή η ενέργεια ) 

Στο δε 2ο σπιράλ (2¨20 που επίσης περιέχονταν στον ίδιο χώρο του 1ου σπιράλ) εκείνο δεν χρειάστηκε να το διπλώσει .??? (επίσης θέλει ψυχανάλυση και εδώ)

Βρε είναι ολοφάνερο ότι ο άνθρωπος έχει λάσκα βίδες ή μας πουλάει τρέλα .

Πέτρος48

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Τετ Φεβ 17, 2016 10:07 am

Μετά τη σύσταση του κοινωνικού κινήματος «Μεσόγειος» προς υποστήριξη της διάδοσης της συσκευής του Πέτρου Ζωγράφου που παράγει ρεύμα από νερό, 


ο εφευρέτης την ερχόμενη Πέμπτη (18/2/2016, ώρα 19.00) στην εκπομπή «Κίτρινος Τύπος» 


θα προβεί σε μια πολύ χρήσιμη και πρακτική αποκάλυψη, που θα βοηθήσει χιλιάδες πολίτες: θα παρουσιάσει μια συσκευή την οποία ο κάθε πολίτης -με απλές γνώσεις- θα μπορεί να την εγκαταστήσει στο σπίτι του. 


Η συσκευή κατασκευάζεται εύκολα, σε 2-3 ώρες, ενώ λειτουργεί όπως τα φωτοβολταϊκά πάνελ, δηλαδή επιτρέπει ανέξοδα τη φόρτιση μπαταριών που εν συνεχεία θα παρέχουν ενέργεια στην κατοικία.

«Ο κόσμος έχει παρακολουθήσει πολλές εκπομπές και πλέον θα δει κάτι που θα του απαλύνει το πρόβλημα. Η συσκευή είναι απλή, η σύλληψη της ιδέας ήταν πολύπλοκη» αναφέρει ο κ. Ζωγράφος.

Ο εφευρέτης θα παρουσιάσει τη συσκευή για όλους τους πολίτες:

Ο Πέτρος Ζωγράφος θα παρουσιάσει έναν ειδικό μηχανισμό το βάρος του οποίου θα κυμαίνεται από 1 έως 3 κιλά, ενώ οι διαστάσεις του είναι 12cm x 8cm. 

Η ηλεκτρική ενέργεια που θα παράγει η συσκευή είναι μικρής ισχύος, αλλά ικανή ώστε να φορτίζει σε μακροχρόνια βάση τους ηλεκτρικούς συσσωρευτές, κάτι που γινόταν μέχρι σήμερα είτε με ήπιες μορφές ενέργειας ή μέσω της ΔΕΗ.

«H ενέργεια που δίνεται στη συσκευή είναι ικανή ώστε να παραχθεί ηλεκτρισμός που θα απορροφάται από το ίδιο το οίκημα, με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται καμία άλλη γνωστή μορφή ενέργειας όπως είναι τα υγρά καύσιμα, ο ήλιος (ηλιακά πάνελ) ή ο αέρας (ανεμογεννήτρια)», λέει ο εφευρέτης στο zougla.gr.

O κ. Ζωγράφος θα ανοίξει τη συσκευή μπροστά στην κάμερα και θα δείξει τα μέρη από τα οποία αποτελείται.

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Empty Απ: Aπεριόριστο ρεύμα με νερό

Δημοσίευση από -nikos- Παρ Φεβ 19, 2016 11:25 am

Aπεριόριστο ρεύμα με νερό Image10

_________________
«αν κλείσεις την πόρτα σου σε κάθε πλάνη, στο τέλος θα μείνει απ' έξω και η αλήθεια»
-nikos-
-nikos-
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2890
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

https://doityourself123.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης